За урядовий законопроект 10449 про посилення мобілізації в Україні проголосували сім народних депутатів від Запоріжжя. Два нардепа були відсутні, а один – утримався, а один проголосував “проти”.

Як повідомляє «Відбудова.Запоріжжя» з посиланням на дані поіменного голосування, «за» проголосували запорізькі члени партії «Слуга народу»: Сергій Штепа, Геннадій Касай, Артем Кунаєв, Павло Мельник. Юлія Яцик утрималася, а Марина Нікітіна була відсутня під час голосування, а Олександр Кабанов проголосував “проти”.

Позафракційний Рома Соха – “За”.

Володимир Кальцев з депутатської групи “Платформа за життя та мир” також проголосував “За.” Олександр Пономарьов з цієї ж депутатської групи, якого підозрюють у державній зраді, був відсутній. 

Сергій Мінько з депутатської групи «Довіра» голосував “За”. Євген Шевченко з  Депутатської групи “Відновлення України” був відсутній.

Усього за ухвалення законопроекту за основу проголосували 243 народні депутати. Документ підтримали 178 депутатів від “Слуга народу”, 17 від платформи «За життя та мир», сім депутатів від групи «За майбутнє», фракція «Голос» – три, група «Довіра» – 18, «Відновлення України» – 12, позафракційні – вісім голосів. Європейська солідарність і Батьківщина – не голосували.

В Україні ухвалили у першому читанні законопроект про посилення мобілізації: як голосували запорізькі депутати

25 грудня Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкти: про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 і про посилення відповідальності за військові порушення №10379. Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики побачив в урядовому законопроєкті про посилення мобілізації корупційні ризики. Комітет із соціальної політики Ради вирішив рекомендувати комітету з національної безпеки і оборони доопрацювати урядовий законопроєкт про мобілізацію. 

11 січня Верховна Рада вирішила повернути законопроєкт про удосконалення мобілізації та військового обліку №10378 Кабінету Міністрів, бо в документі є положення, які «прямо порушують права людини». Того ж дня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що міністерство підготувало нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням усіх пропозицій, погоджених із депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

30 січня новий законопроєкт про мобілізацію було зареєстровано у Верховній Раді. У проєкті №10449 передбачені, зокрема, зменшення призовного віку до 25 років, звільнення від служби людей з інвалідністю всіх груп, можливість оновлення даних в особистому кабінеті або ЦНАП.

Нова версія урядового законопроекту про мобілізацію передбачає скасування строкової служби (замість неї пропонується запровадити базову військову службу для громадян віком від 18 до 24 років) та зниження призовного віку до 25 років.

Щодо вручення повісток, передбачено їх розсилання через електронний кабінет військовозобов’язаного. У законопроекті прописані поважні причини для неявки до ТЦК та відповідальність для ухилістів.

Також у законопроекті є розширений перелік осіб, які мають право на відстрочку під час мобілізації, а також нові правила бронювання військовозобов’язаних.

Кабмін також запропонував запровадити демобілізацію за бажанням після 36 місяців безперервної служби під час війни. Але звільняти за рапортом пропонують у строки, визначені рішенням Ставки.

У профільному комітеті зазначали, що у законопроекті не вистачає норми про ротацію військових.

Завантажити ще...