Наприкінці квітня Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках програми «Відновлення доступу населення до медичної допомоги» запустило проєкт з відновлення медичних послуг в 45 громадах Харківської та Запорізької областей.

Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Як зазначається, його мета – відновити та покращити доступ до необхідних медичних послуг для близько мільйона жителів 45 громад цих регіонів.

Харківщина та Запоріжжя щоденно зазнають суттєвих руйнувань через постійні обстріли та атаки з боку Росії й тимчасову окупацію деяких територій. Найбільше страждає медична інфраструктура та доступ пацієнтів до медичних послуг, який зараз значно ускладнений, – підкреслюють у міністерстві.

Проєкт буде тривати до грудня 2024 року. У Харківській області працюватиме ТОВ «КБС старт», а на Запоріжжі – МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Загалом у рамках програми планується співпраця із 36 центрами ПМСД задля підтримки їхнього розвитку, впровадження новітніх методів діагностики неінфекційних захворювань, розширення доступу до паліативних послуг та надання медпослуг через мобільні медичні бригади у важкодоступних місцевостях.

Крім цього, в рамках проєкту передбачається:

  • закупити медобладнання для надання вищезгаданих послуг;
  • покращити компетенції 2 000 медичних працівників;
  • запровадити автономне медсестринство та мультидисциплінарний підхід у 15 закладах;
  • підвищити обізнаність населення щодо деяких медичних послуг, гарантованих державою, та самодопомоги.
Завантажити ще...