Через російську агресію в Україні постраждали 1702 об’єкти культурної інфраструктури. Найбільше втрат і збитків зафіксовано у Донецькій, Херсонській, Харківській, Київській, Миколаївській, Луганській та Запорізькій областях.

Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики.

Так, пошкоджень і руйнувань зазнали об’єкти культурної інфраструктури на території 262 територіальних громад (17,8% від загальної кількості територіальних громад України), зокрема: у Донецькій (82%), Сумській (53%), Харківській (52%), Чернігівській (46%), Херсонській (43%), Луганській (42%), Миколаївській (42%), Запорізькій (36%), Київській (26%), Дніпропетровській (19%), Житомирській (12%), Одеській (8%), Хмельницькій (8%), Черкаській (5%), Львівській (4%), Вінницькій (3% ), Закарпатській (2%), Полтавській (2%) областях та м. Києві.

Загалом від дій росіян в Україні постраждали:

  • 841 будинок культури;
  • 601 бібліотека;
  • 131 заклад мистецької освіти;
  • 99 музеїв та галерей;
  • 30 театрів та філармоній.

У міністерстві зазначили, що не можуть точно обрахувати постраждалі від бойових дій об’єкти на територіях, що досі знаходяться в тимчасовій окупації. А це майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей.

Завантажити ще...