У Запоріжжі на аукціон виставили демонтований памʼятник В.І. Леніну, який вже понад 8 років зберігається на базі одного з комунальних підприємств. Про це «Відбудова. Запоріжжя» повідомляє з посиланням на Рrozorro.Продажі.

Як зазначається в оголошенні, стартова ціна памʼятника становить понад 10,4 млн гривень. Щоб прискорити процес, його виставили на продаж за балансовою вартістю без експертної оцінки.

Вага бронзової скульптури Леніна становить понад 12 тонн, а його висота – 23 м. Памʼятник продадуть разом зі скульптурами, які були на постаменті, зокрема:

  • бронзові скульптури сталевара, колгоспниці, електрика та інженера-будівельника (7 тонн 510 кг);
  • великі (24,36 кг) та маленькі літери (34,74 кг).

Прийом пропозицій розпочався 21 червня і триватиме до 11 липня. Аукціон має відбутись 12 липня 2024 року. 

Демонтований пам’ятник Леніну в Запоріжжі та його елементи. Фото: Рrozorro.Продажі

Відповідне рішення про продаж пам’ятника через аукціон прийняли на сесії Запорізької міської ради 5 червня 2024 року. Згідно з ним, виручені кошти мають спрямувати на видатки бюджету розвитку Запорізької міської територіальної громади.

Як розповіли в мерії, кошти з продажу підуть на потреби Збройних сил України. Водночас раніше повідомлялось, що їх хочуть направити на ремонт найпростіших укриттів.

Нагадаємо, що памʼятник Леніну у Запоріжжі демонтували в рамках декомунізації ще 8 років тому – у березні 2016 року. З того часу він знаходиться на території комунального підприємства «Водоканал».

Також ми повідомляли, що у лютому 2024 року колишній військовослужбовець та громадський активіст Іван Мінченко створив петицію «Про доцільне використання пам’ятника Леніну» з пропозицією продати його та спрямувати кошти на потреби ЗСУ.

Завантажити ще...