11 квітня за ініціативи Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулось урочисте нагородження закладів освіти області – переможців XV Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти», яка проходила з 27-29 березня 2024 року та об’єднала найбільш прогресивних умотивованих та творчих педагогів: вчителів, вихователів, керівників гуртків та керівників закладів освіти.

У Запоріжжі відзначили кращі педагогічні колективи міста та області

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» є найбільш рейтинговою та масштабною освітянською виставкою в Україні за фаховим рівнем, змістовністю програми, чисельністю учасників усіх ланок системи освіти.

В цьому році майже третина від загальної кількості конкурсних робіт — це результати праці закладів освіти Запорізької області, а переможцями стали більше 100 освітніх закладів нашої області, що є найкращим результатом за часи Незалежності.

У Запоріжжі відзначили кращі педагогічні колективи міста та області

За ініціативи та підтримки департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Управління освіти Мелітопольської міської ради та за науково-методичним супроводом «Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради запорізькі освітяни представили на виставці 2 колективних стенда: «Освіта Запорізького краю» під керівництвом «Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти» ЗОР та колективний стенд під керівництвом управління освіти Мелітопольської міської ради.

Окрім закладів освіти міста Запоріжжя, нагороди отримали й освітяни незламних міст Запорізької області – Бердянська, Василівки, Мелітополя, Токмаку, Енергодару тощо.

Педагогів привітав голова Запорізької обласної державної адміністрації Іван Федоров.

У Запоріжжі відзначили кращі педагогічні колективи міста та області
У виступі він зазначив: «Сьогодні освіта – це зброя. І саме від Вчителя залежить майбутнє нашої країни».

Він також подякував педагогам, які працюють нині у надзвичайних умовах, коли більша частина області окупована, а Запоріжжя є прифронтовим містом.

«Попри все вчителі та вихователі долучають до освітнього процесу дітей, які знаходяться у різних куточках України та за кордоном. Педагоги застосовують сучасні цифрові інструменти, намагаються підвищувати мотивацію дітей до навчання та удосконалювати модель дистанційної освіти», — зазначив керівник обласної адміністрації.

Іван Федоров також зауважив, що докладаються зусилля, щоб створити умови для навчання офлайн.

«Я впевнений, що діти з тих родин, які бажають і мають змогу ходити до школи, вже з 1 вересня розпочнуть навчання у облаштованих безпечних приміщеннях. Адже ми повинні зробити все, щоб забезпечити якісну конкурентноспроможну освіту, яка б дала змогу випускникам здобувати професії, затребувані на ринку праці та ставати фахівцями, які розбудовуватимуть та розвиватимуть Україну у повоєнний період».

В церемонії нагородження прийняли також участь радник голови Запорізької обласної державної адміністрації Михайло Семікін та директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна.

У Запоріжжі відзначили кращі педагогічні колективи міста та області

Освітянам було презентовано нову Стратегію розвитку освітнього простору Запорізької області. Зокрема, Михайло Семікін окреслив 8 напрямів розвитку освіти регіону. Зазначив, що сьогодні необхідна трансформація закладів освіти, бо це надасть змогу уникнути освітніх втрат та сприятиме подальшому розвитку освіти в регіоні. Одна з вкрай важливих ініціатив – створення «табірних шкіл», тобто підвезення дітей з прифронтових територій до таких закладів, які будуть розташовані в безпечніших місцях. Таким чином, можна організувати виїзні сесії, щоб долучити дітей до очного навчання. Крім того, Михайло Семікін також розповів про актуальний для Запорізької області проєкт підземної школи.

У Запоріжжі відзначили кращі педагогічні колективи міста та області

Освітянський захід такого рівня в Запорізькій області за період повномасштабного вторгнення проводиться вперше, зазначають організатори. Але у своїх виступах освітяни висловили побажання щодо регулярних зустрічей з керівництвом області, особливо в умовах протистояння російській агресії та реформування закладів освіти в прифронтовому регіоні.

Завантажити ще...