У Запоріжжі розглядають варіанти перейменування вулиць та демонтажу пам’ятників, пов’язаних з росією та радянським періодом.

Відбудова.Запоріжжя розбиралась, які монументи внесли до переліку об’єктів, що містять символіку російської імперської політики.

Так, до цього списку входить один із найбільш відомих пам’ятників у місті – пам’ятник Михайлу Глінці, що встановлений біля Запорізької обласної філармонії. Підставою для демонтажу називають прославляння російської імперської політики, зокрема в авторській опері “Життя за царя”.

Також планують знести пам’ятник Йосипу Гладкому, який розташований біля спорткомплексу ЗНУ. Він був наказним отаманом та керівником козацького формування російської імперії.

Сюди ж включили і меморіальну дошку І.Й. Проскурову, оскільки він був заступником наркома оборони СРСР. Нині дошка знаходиться на території заводу “Запоріжкабель”.

В переліку для демонтажу є і пам’ятник Олександру Пушкіну на майдані Вернадського (колишня площа Пушкіна), про який ми писали раніше. Наразі відомо, що 31 жовтня за рішенням виконкому його вже демонтували.

Завантажити ще...