У Запоріжжі створили міську робочу групу з підготовки Програми всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Запоріжжя на 2024-2030 роки. До складу робочої групи увійшли представники міської влади, громадськості, науковці, митці.

Про це йдеться у розпорядженні в.о. міського голови №115р від 3 травня 2024 року.

Як зазначають в Запорізькій міськраді, члени робочої групи мають внести доповнення та уточнення до програми, які будуть враховані при її розробці.

Перші пропозиції з цього приводу стосуються зовнішньої реклами, музики, безкоштовних курсів української мови, проведення творчих зустрічей, популяризації творчості запорізьких письменників, облаштування книжкових полиць у шпиталях і лікарнях тощо.

Мешканців Запоріжжя також закликають пропонувати свої ідеї для просування української мови у місті. Пропозиції можна залишити за посиланням.

Нагадаємо, що у Запорізькій області затвердили програму розвитку та функціонування української мови як державної, проте Запоріжжя залишається одним з 12 обласних центрів, де її досі не ухвалили. Така програма містить рекомендації щодо використання державної мови в усіх сферах суспільного життя й спрямована на подолання наслідків русифікації.

Завантажити ще...