У Запоріжжі продовжують очищення міського простору від топонімів, що звеличують, пропагують або символізують Російську Федерацію. Так, у Вознесенівському районі міста перейменували вул. Гагаріна на вул. Дмитра Донцова. Про це «Відбудова. Запоріжжя» повідомляє з посиланням на рішення Запорізької міської ради №71 від 5 червня 2024 року.

Процес перемейменування вулиці Гагаріна, названої на честь російського льотчика-космонавта, тривав з осені минулого року.

За цей період розглядалось кілька варіантів назв, зокрема вул. Юрія Кондратюка (українського ученого-винахідника), Степана Бандери (лідера ОУН) та Сергія Зорського (загиблого військовослужбовця). Проте вирішили все ж перейменувати вулицю на честь українського публіциста Дмитра Донцова.

Дмитро Іванович Донцов – уродженець Мелітополя Запорізької області. Він відомий український літературний критик, публіцист, філософ, політичний діяч, а також один із перших керівників Союзу визволення України та головний ідеолог українського інтегрального націоналізму.

Нагадаємо, що у травні на позачерговій сесії Запорізької міської ради розглянули перейменування понад 140 вулиць, провулків та площ у місті, які пов’язані російським та радянським минулим.

Депутати підтримали й затвердили нові назви для низки міських об’єктів. Найбільше вулиць змінили у Шевченківському районі, найменше – в Олександрівському та Заводському. 

Завантажити ще...