У Запоріжжі міськвиконком затвердив порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій.

«Відбудова.Запоріжжя» пояснює, що цей статус передбачає для дитини, хто саме його може отримати та який алгоритм подачі заявок.

Так, отримати такий статус може дитина, яка на час воєнних дій не досягла 18 років, і в результаті:

  • отримала поранення, контузію, каліцтво;
  • зазнала фізичного, сексуального або психологічного насильства;
  • була викрадена або незаконно вивезена за межі України;
  • незаконно утримувалась, в тому числі у полоні;
  • залучалась до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань.

Також це передбачено, якщо в дитини один з батьків загинув під час війни.

Щоб отримати цей статус слід звернутися до Запорізького міського центру соціальних служб. Відповідно, потрібен пакет документів, що підтверджує обставини та наслідки негативного впливу на здоров’я дитини.

На першому етапі фахівці центру роблять висновок щодо потреб сім’ї, а далі з цим документом, а також зі свідоцтвом про народження дитини, з довідкою з місця реєстрації або ВПО та з паспортом заявника їх направляють до відділу служби у справах дітей, де розглядатимуть заяву.

“З пільг, які є на сьогодні, це безкоштовне харчування в закладах освіти. Також актуальні для нашого міста варіанти психологічної, гуманітарної міжнародної допомоги”, – зазначила начальниця служби у справах дітей Наталія Сиворакша.

Найчастіше за цією послугою звертаються ВПО, але фахівці наголошують, що таке право мають і мешканці Запоріжжя. Наразі вже 39 дітей у місті отримали цей статус, ще більше 50 заявок – на розгляді та опрацюванні. 

Завантажити ще...