Починаючи з грудня 2022 року на базі Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва почали набирати групи учасників розмовних клубів в межах проєкту “Єдині”. Відповідно, усі охочі можуть долучитися до вивчення та вдосконалення української мови.

Про це “Відбудові.Запоріжжя” розповіла філологиня і модераторка розмовних клубів у Запоріжжі Олена Ольшанська.

За її словами, в межах проєкту “Єдині” курс триває 28 днів та охоплює теоретичну частину і розмовну практику.

Так, протягом цих днів для учасників передбачена самостійна робота у форматі онлайн-курсу та 8 зустрічей у форматі розмовного клубу.

“Кожного місяця ми набираємо нову групу для того, щоб проводити у форматі розмовних клубів зустрічі для подолання мовного бар’єру та збагачення лексичного запасу. Найчастіше цей бар’єр – психологічний, бо багато хто ділиться, що боїться сказати щось помилково, боїться неправильно поставити наголос чи якесь інше закінчення тощо. Однак дуже велике значення має атмосфера дружньої підтримки, яку дає спілкування в колі однодумців”, – розповідає Олена Ольшанська.

В середньому кількість учасників в групі складає 10-15 людей та охоплює різні вікові категорії. Однак зараз більший запит на вивчення української та на вдосконалення своїх розмовних навичок спостерігається у людей старшого віку.

“Причини, чому людям складно перейти на українську, бувають різні. Найчастіше – це брак знань, який ми долаємо разом, бо власне курс на це і покликаний. Також брак оточення, бо багато хто каже, що складно говорити українською, коли всі з тобою говорять російською, особливо, якщо це люди старшого віку. В такому випадку ще складніше перейти. Найголовніше, що потрібно, – це мотивація, бо з нею всі оці труднощі легко долаються”, – пояснює викладачка.

Для того, щоб долучитися до вивчення та вдосконалення української мови в рамках цього проєкту, запоріжці спочатку мають заповнити анкету на сайті “Єдині” та виконати декілька кроків. Пояснюємо, як це можна зробити.

У Запоріжжі активно проводяться розмовні клуби української мови: як долучитися

Цього листопада вже випустились дві групи розмовного клубу. Наразі у грудні триває набір у нові групи. Заняття відбуватимуться офлайн 2-3 рази на тиждень у денний або вечірній час (на вибір).

Анастасія Чобліна

Завантажити ще...