З початку 2024 року в Запорізькій області видали 70 ваучерів на навчання, завдяки яким можна підвищити свій фаховий рівень або здобути нову професію чи спеціальність. З них 29 ваучерів отримали внутрішньо переміщені особи у регіоні.

Про це повідомили в Запорізькому обласному центрі зайнятості.

Ваучер видається одноразово та дає право безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій. На сьогодні він включає 124 професії та спеціальності, зокрема, у сфері ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства або соціального обслуговування тощо.

Людина самостійно обирає професію або спеціальність, заклад освіти у межах країни та форму навчання (стаціонарну, заочну чи дистанційну).

Право на отримання ваучера мають:

  • люди віком старше 45 років (до настання пенсії за віком);
  • ветерани, учасники бойових дій;
  • внутрішньо переміщені особи працездатного віку;
  • особи з інвалідністю;
  • люди, що отримали поранення внаслідок військової агресії, або пройшли полон.

Усі бажаючі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

Наразі вартість одного ваучера складає 30 280 грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то різницю треба буде доплатити самостійно. Щоб отримати ваучер, можна звернутись до найближчого центру зайнятості або подати заявку онлайн.

Завантажити ще...