У Запоріжжі на сьогодні нарахували понад 11 тисяч квадратних метрів розбитих після негоди доріг, але гроші на ремонт взагалі не закладені до бюджету.

Про це стало відомо під час наради у мерії щодо стану міських доріг та необхідності ремонту аварійних ділянок, повідомляє «Відбудова. Запоріжжя».

«Ями на дорогах розростаються немов гриби»

«На жаль, наші дороги трошки «попливли» від негоди. На деяких ділянках є аварійні місця. Ми отримали дуже велику кількість скарг від містян», – зазначив перший заступник міського голови Запоріжжя Олександр Власюк.

За його словами, у новий рік місто увійшло з дорогами у більш-менш нормальному стані, але негода зробила свою справу.

«Багато невеликих ділянок з ямами, які розростаються, як гриби після дощу. Це потрібно зупинити. Але ситуація так склалась, що у бюджет не закладені витрати на утримання доріг, ремонт і т.п.», – розповів перший заступник мера.

За словами директора департаменту муніципального управління Запорізької міської ради Віталія Лисенка,  минулого року на поточний (аварійний ямковий та середній) ремонт доріг спрямували близько 175 мільйонів, ще близько 35 мільйонів витратили на поточний ремонт тротуарів – на найбільш аварійних ділянках.

«За минулий рік ми виконали ремонт доріг на загальній площі 237 тисяч квадратних метрів. Для розуміння, це лише 2,3% від загальної площі доріг у Запоріжжі», – підкреслив Віталій Лисенко.

У міському бюджету Запоріжжя немає грошей на відновлення розбитих після негоди доріг: що планують робити

Вже необхідно відремонтувати понад 11 тисяч квадратних метрів доріг: кількість ям зростає у прогресії

Представники міськради та районних адміністрації проаналізували актуальний стан доріг на сьогодні, задефектували найбільш аварійні ділянки.

«Станом на 1 лютого у нас є потреба виконати аварійний ямковий ремонт на 11,5 тисячах квадратних метрів доріг. З кожним місяцем цей обсяг буде збільшуватися у геометричній прогресії, – розповів директор департаменту муніципального управління. – Ми не можемо виконувати аварійний ремонт навіть на тих ділянках, де є численні факти аварій і протоколи від патрульної поліції. Вже є такі ділянки, де глибина ям складає вже більше 30 сантиметрів і більше одного метра площею»

У підсумку, каже Лисенко, виникають проблема не тільки для приватного, а для комунального, маршрутного, військового транспорту, а також карет швидкої медичної допомоги».

За підрахунками служб на виконання дрібного ямкового ремонту для вирішення поточної ситуації потрібно близько 18 мільйонів гривень. Загальна потреба на весь рік – 300 мільйонів гривень, що передбачає аварійний ремонт 81 тисяч квадратних метрів доріг та середній ремонт 168 тисяч квадратних метрів.

У міському бюджету Запоріжжя немає грошей на відновлення розбитих після негоди доріг: що планують робити

У бюджеті міста на 2024-й рік скоротили всі видатки на поточні ремонти

Втім, бюджетом на 2024 рік взагалі не заплановано фінансування виконання ремонтних робіт. Це пов’язано з тим, що минулого року уряд забрав у територіальних громад податок на доходи фізичних осіб, частиною якого, зокрема, фінансували виконання робіт з поточного ремонту.

Міський бюджет втратив 1,2 мільярда податків на доходи фізичних осіб, розповіли у департаменті фінансової та бюджетної політики. Крім того, жителі громади мали пільги зі сплати податку на землю і нерухомість, оскільки Запоріжжя у 2022 року 10 місяців перебувало в переліку територій з активними бойовими діями.

«Доходи зменшилися, а заробітні плати і тарифи на комунальні послуги навпаки збільшуються. У нас відбувається «перекос», оскільки збільшується частка видатків на захищені статті, які відповідно до бюджетного законодавства потрібно в першу чергу забезпечити на 100%, – розповіла директорка департаменту фінансової та бюджетної політики Запорізької міської ради Вікторія Логвиненко. – Відповідно були скорочені всі незахищені статті. Наприклад, видатки на дорожнє господарство порівняно з минулим роком були скорочені вдвічі».

За її словами, видатки зменшили абсолютно в усіх сферах міського господарства. В бюджетних установах не заплановані поточні ремонти. Аналогічно не закладені кошти на продовження робіт з облаштування укриттів. З цими проблемами доведеться зустрічатися протягом року.

«Будемо шукати кошти, щоб виділити фінансування на утримання доріг. Зараз взяти гроші з бюджету неможливо. Тому, можливо, будемо звертатися за кредитом або до Запорізької обласної військової адміністрації за субвенцією з державного бюджету», – підсумував перший заступник міського голови Запоріжжя Олександр Власюк.

Раніше ми вже повідомляли, скільки коштів у Запорізькій області спрямували на відновлення інфраструктури у 2023 році.

Завантажити ще...