У Києві відбувся форум, на якому фахівці обговорили сучасні технології у будівництві: деталі
11 грудня 2024 року у Києві відбувся професійний форум Сучасні сисетми захисту будівельних конструкцій, на якому експерти обговорили майбутню відбудову України. Про це повідомили в Конфедерації будівельників України, передає «Відбудова. Запоріжжя».
Тільки корисні та достовірні новини! Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Онлайн»!
Форум надав фахівцям можливість поділитися власними знаннями задля розвитку сучасних технологій захисту будвель та відбудови України.
В його рамках відбулися три дискусійні панелі, в яких взяли участь представники органів державної влади, бізнесу, закладів вищої освіти та інші.
Експерти обговорити можливості вдосконалення систем захисту будівель, а також впровадження сучасних матеріалів та технологій для їх зміцнення.
Так, Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк зазначила, що за оцінками Світового банку станом на грудень 2023 року потреби на відбудову України складали 486 мільярдів доларів. З її слів, у 2024 році оновлені оцінки щодо збитків можуть перевищити позначку в 600 мільярдів доларів.
Заступниця Голови Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) Наталія Дюжилова наголосила, що наразі необхідно впроваджувати європейські стандарти, зокрема положення Регламенту ЄС 305/2011.
Так, основними критеріями Регламенту є:
- механічна стійкість і стабільність;
- пожежна безпека;
- енергоефективність;
- стійкість до зовнішніх факторів тощо.
За слів Наталії Дюжилової, впровадження Регламенту дозволить створити в Україні прозорий ринок будівельних матеріалів, а також підвищити конкурентоспроможність українських виробників та забезпечити довіру іноземних партнерів.
Крім того, ректор Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА) Олексій Дніпров розповів, що університет працює над розвитком нових технологій, включаючи сферу захисту будівельних конструкцій.
Я переконаний, що фахівці університету зможуть зробити значний внесок у відновлення України та її інфраструктурного потенціалу, для цього є всі необхідні ресурси,
Мова йшла про розробку нових технологій у сфері захисту бетонних конструкцій від пошкоджень та корозії, а також про впровадження нових методів одночасного використання і утилізації великотоннажних залізобетонних конструкцій.
Раніше ми повідомляли, що у жовтні відбулась будівельна конференція Business Day, на якій обговорили майбутню відбудову країни.