У Кушугумі відкрили Центр для людей похилого віку: який вигляд він має та як працюватиме
Простір розвитку для людей похилого віку відкрили у Кушугумській громаді. Його облаштували завдяки програмі «U-LEAD з Європою». Журналістам «Відбудова. Запоріжжя» розповіли, які заходи планують проводити у просторі.
Восени минулого року громада подала заявку на участь у програмі «U-LEAD з Європою», а навесні взялася облаштовувати приміщення.
2 місяці пішло на модерацію заявки та коригування бюджету. Ще стільки ж часу ми витратили на процес закупівель та підготовку простору. Загальна сума гранту – трохи більше 1 мільйона гривень. Цей простір навіть до того, як ми його відкрили, дуже згуртував нас, – розповіли у громаді.
Простір, який отримав назву «Збережемо досвід та відкриємо нові горизонти», працює у найпростішому укритті на базі Кушугумського медичного центру (вул. Зоряна/Партизанська 65/1а).
Всередині є моноблоки, телевізор, столи, стільці, диван. У планах – купити акустичну систему, принтер, ноутбуки та килимки для йоги.
Програма заходів у нас дуже насичена. Це заняття з комп’ютерної грамотності, йога, психологічні тренінги, арт-терапія, дні українського кіно, консультації з фахівцями соцзахисту, акторська майстерність буде, співи. Ми хотіли максимально охопити різні напрямки і ми це зробили. Простір працює кожного дня. Невдовзі ми залучимо до роботи фахівців, які будуть розповідати про майбутні заходи, заохочувати пенсіонерів до участі у них, – розповіли у громаді.
У Кушугумі, Балабиному та Малокатеринівці живуть близько 1800 людей похилого віку. Тож у громаді хочуть створити для них максимально комфортні умови для життя.
Ми повинні показати людям похилого віку, що вони є частиною нашого суспільства, що ми за них дбаємо і будемо все робити для них. Люди повинні знати, що вони нам потрібні. Треба створювати їм класні умови для життя, щоб можна було активно проводити час, просто спілкуватись. Раніше ці люди ходили на роботу, були постійно зайняті, а коли вийшли на пенсію, то життя ніби уповільнилось. Наш простір розвитку має допомогти подолати відчуття самотності та знизити психологічну напругу, яка з’явилась через постійні тривоги та обстріли, – кажуть у громаді.
До роботи простору планують також залучати молодіжну раду та міжнародні організації.
Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю видання “Відбудова. Запоріжжя” і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.