У березні на конференції Business Day фахівці обговорили будівельний ринок України: деталі
11 березня у Києві відбувся захід Business Day, під час якого фахівці обговорили останні тенденції та перспективи будівельного ринку України. Про це повідомили в КБУ, передає «Відбудова. Запоріжжя».
Цікавитесь запорізьким бізнесом? Розповідаємо про нього в інстаграмі - підписуйтесь!
Захід зібрав понад 200 учасників, а його програма передбачала 3 блоки, під час яких виступали спікери із галузей, пов’язаних з будівельною сферою, владою та бізнесом.
Перший блок
Перший блок був присвячений обговоренню єврогармонізації ринку будівельної продукції в Україні.
У його межах Тетяна Ситник, керівниця відділу В2B і стратегічних досліджень компанії CBR, презентувала другу частину дослідження, виконаного на замовлення КБУ “Цементний ринок в Україні: погляд споживачів, виробників і розробників державної політики”.
Під час заходу виступила спеціальна запрошена спікерка, Квета Кабатнікова, делегована національна експертка, гендиректорка з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та МСП Єврокомісії (DG GROW). Вона розповіла про будівельну продукцію, нововведення, а також виклики, з якими стикається бізнес під час переходу.
Також у блоці виступили інші спікери, зокрема:
- Олена Воскобійник, директорка Департаменту технічного регулювання у будівництві Міністерства розвитку громад та територій України;
- Павло Качур, голова Асоціації «Укрцемент», та Людмила Кріпка, виконавча директорка Асоціації «Укрцемент»;
- Наталія Дюжилова, заступниця Голови Державної інспекції архітектури та містобудування України;
- Володимир Каськів, Заступник директора з наукової роботи ДП «Національний інститут розвитку інфраструктури» та інші.


Другий блок
Другий блок був присвячений обговоренню нових правил та можливостей у девелопменті в 2025 році.
Свої думки та аналітику презентували:
- Олена Унаньян, директорка з розвитку ЛУН;
- Анастасія Качан, старша консультантка з офісної нерухомості CBRE Ukraine;
- Володимир Анушкевич, кекторальний проектний менеджер Команди підтримки реформ Міністерства розвитку громад та територій України;
- Анна Лаєвська, голова Комітету КБУ з питань девелопменту, комерційна директорка компанії Інтергал-Буд;
- Анатолій Беркута, віцепрезидент КБУ, ;
- Ольга Сидорчук, голова Комітету КБУ з питань нормативної та законопроєктної діяльності, керівниця юридичної компанії SEMPRA LAW;
- Дмитро Михайленко, голова наглядової ради Crowe Mikhailenko.
Також у обговореннях брали участь присутні представники девелоперських компаній.
Учасники зокрема отримали інформацію щодо стану ринку житлової нерухомості, огляд ринку офісної нерухомості Києва за 2024 рік.


Третій блок
У рамках третього блоку відбулось розширене засідання Ради директорів КБУ.
Ми активно спілкуємося з міжнародними партнерами, і вони хочуть виходити на український ринок. Але стикаються з проблемами логістики,
Євген Мецгер, Голова правління ПрАТ «УКРФІНЖИТЛО», зазначив, що за програмою єОселя вже 15 906 родин придбали власне житло. Він також нагадав про останні зміни, що відбулися: тепер житло, яке купується не може бути старшим, ніж 3 роки, за винятком прифронтових областей та купівлі внутрішньо переміщеними особами – в таких випадках вік не може перевищувати 10 років.
Роман Ващук, бізнес-омбудсмен, поінформував щодо низки значних проблем, які гальмують процес відбудови та ускладнюють залучення інвестицій в Україну.
Павло Качур, голова Асоціації «Укрцемент», зазначив, що в Україні достатньо цементу для забезпечення потреб будівельної галузі на етапі відбудови.
Микола Марчук, голова правління Держмолодьжитло, наголосив, що більшість програм зараз орієнтовані на допомогу з житлом внутрішньо переміщеним особам. Станом на зараз понад 34 тисячі сімей очікують на участь у програмі. І вже тисячі родин отримали своє житло.


Традиційно під час засідання Ради директорів КБУ відбулось офіційне прийняття нових членів Конфедерації будівельників України, яких представив Олександр Ротов, голова Ради директорів КБУ.
Також в рамках Business Day КБУ відбулось підписання Меморандуму про співробітництво між КБУ та Українською Академією Архітектури. Метою Меморандуму є консолідація зусиль для швидкої та якісної відбудови зруйнованої інфраструктури та будівель в Україні.