Від початку війни російські загарбники заволоділи гіпермаркетами «Епіцентр» на окупованих територіях Луганської (у 2014 році) та Запорізької (у 2022 році) областей. Нині їх контролює оточення ексдепутатки від ОПЗЖ Наталії Королевської.

Про це йдеться у розслідуванні «Схем» спільно з виданням «Реальна газета».

Журналісти встановили, що торгівлю у колишньому луганському «Епіцентрі» здійснює компанія «Стройцентр» (саме таку нову назву й має гіпермаркет). Директором і співвласником частки в 45% цієї компанії через «Универсал-Юг» є Олександр Якубовський.

Також він є співвласником компанії «Стройцентр-Запорожье», що зареєстрована за законодавством РФ в окупованому Мелітополі Запорізької області за адресою колишнього «Епіцентру».

Стало відомо, хто контролює колишній гіпермаркет «Епіцентр» на ТОТ Запорізької області
Компанії, акціями яких володіє Олександр Якубовський. Джерело: Схеми

Розслідувачі встановили, що чоловік має як прямий, так і опосередкований звʼязок ексдепутаткою від ОПЗЖ Наталією Королевською.

Разом з її рідним братом Костянтином Королевським він співволодіє російською фірмою «ЮБС», а також є бізнес-партнером давнього соратника колишньої нардепки Олега Погодіна у двох компаніях.

Стало відомо, хто контролює колишній гіпермаркет «Епіцентр» на ТОТ Запорізької області
Кому відійшли колишні «Епіцентри» на окупованій частині Запоріжжя та Луганщини. Джерело: Схеми

За даними ЗМІ, сам Олександр Якубовський виявлені у розслідуванні факти прокоментував так:«Я не розумію, ким окупована Луганщина. Росіянами? Це недостовірна інформація». Після цього поклав слухавку і на подальші дзвінки не відповідав.

У PR-департаменті мережі «Епіцентр» журналістам повідомили, що не контролюють діяльність у торгових центрах, які знаходяться в окупованому Луганську та Мелітополі. Тож їм не відомо, хто здійснює у них діяльність після втрати над ними контролю.

Завантажити ще...