Скільки жителів Запорізької області перебувають у полоні
Шукати зниклих людей у Запорізькій області допомагає регіональний центр Уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин. В середньому за тиждень до нього звертається 50 людей. Про це повідомила у коментарі «Відбудові. Запоріжжя» Олена Орєшкіна, представниця Уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин у Запорізькій області.
Тільки корисні та достовірні новини! Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Запоріжжя»
В середньому за тиждень до нас звертається до 50 людей. Це як рідні військових, які отримали сповіщення з ТЦК, так і рідні цивільних, які дізнались про їхнє увʼязнення,
Людина вважається зниклою за особливих обставин, якщо вона зникла на окупованій території і про неї відсутні відомості. Якщо ж мова йде про військових, то зниклими за особливими обставинами вважаються ті, хто зникли при виконанні бойового завдання.
Звернутися до представниці Уповноваженого, яка допомагає з пошуком зниклих за особливих обставин людей, можуть не лише рідні зниклих, а й друзі чи знайомі. Але отримати інформацію про зниклу людину можуть лише близькі родичі, за умови наявності документів, які це підтверджують.
Загалом я консультую і розповідаю куди треба звертатися, щоб інші структури займались пошуком зниклих. До мене приходять люди з різною інформацією: побачили щось в інтернеті, їм зателефонував побратим, сказав, що щось знає про зниклого. Але це не є офіційною інформацією. Всю інформацію, яку мають родичі, ми обов’язково перевіряємо. Ми також перевіряємо, чи немає людей в шпиталях чи в морзі. Якщо за репатріацією повертають тіла, то проводяться ДНК-експертизи,
Також у Запоріжжі більше 9 місяців працює Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. До його складу входять працівники поліції області, включно з слідчими, оперативниками та спеціалістами-криміналістами. З початку роботи центру до нього звернулися понад 2,5 тисячі людей, що втратили зв’язок з родичами, які перебували в зоні бойових дій або ж на окупованих територіях. Фахівці встановили долю майже 1200 зниклих людей, включаючи тих, хто потрапив у полон.
Представниця Уповаженого зазначила, що обидва центри співпрацюють між собою.
Наприклад, якщо я розумію, що людині більше допоможе слідчий – я скеровую її до нього. І навпаки: слідчі можуть направляти людей до мене, якщо розуміють, що питання у моїй компетенції. Ми всі працюємо заради одного – щоб всі наші хлопці та дівчата знайшлися і всі повернулися до своїх родин,
Раніше ми повідомляли, що у жовтні з окупації вдалося повернути ще 6 дітей віком від 3 до 17 років з їх мамами, у тому числі з Запорізької області.