Пориви вітру, сніг, ожеледиця та морози – погодні умови на Запоріжжі найближчими днями обіцяють бути складними. Принаймні про це кажуть в Українському гідрометеорологічному центрі. Як не змерзнути у хаті, особливо, коли можливі аварійні відключення світла чи опалення? Звісно, робити теплоізоляцію зовнішніх стін приміщення зараз вже запізно. Тож «Відбудова. Запоріжжя» зібрала топ-порад зі швидкого утеплення квартир чи будинків.

Спершу утепліть себе

Одяг, який добре зберігає тепло, має хорошу повітропроникність та добре поглинає вологу – це вже половина успіху. Обирайте домашні костюми, піжами та халати з флісу, вовни, махри, кашеміру чи велюру.

Не забувайте гріти і ноги. Теплі вовняні чи махрові шкарпетки та капці не дадуть змерзнути вашим ногам.

Майже задарма, але ефективно

Коли ви тепло вдягнулись, час закрити щілини у вікнах та дверях. Адже це найпоширеніша причина втрати тепла у приміщенні. У нагоді стануть дідівські методи утеплення: закрити щілини ватою, поролоном, скотчем, заклеїти тканиною (смужки тканини намочити та обробити милом) або залити парафіном (розтопити парафін на водяній бані, залити його у шприц, а потім у щілини). 

Трохи новіший спосіб – за допомогою власне спеціальних утеплювачів або ущільнювачів. Знайти такі у господарських магазинах та на інтернет-маркетплейсах максимально просто. Самоклеюча м’яка резина чи поролон, спінений поліетилен, каучуковий або поліуретановий ущільнювач – варіантів на ринку безліч. Найдешевші матеріали коштують близько 15 гривень за метр. 

Якщо, приклеїти шматок фольги за батереєю, то у приміщенні стане тепліше на кілька градусів. Також можна відсунути від радіаторів меблі, які їх закривають.

Постеліть килим на підлогу, якщо досі цього не зробили. У цьому випадку він не пилозбірник, а добрий помічник, який зробить підлогу теплішою. 

Якщо у будинку є холодні кімнати, якими ви рідко користуєтесь, варто закрити двері щільною тканиною або, наприклад, ковдрою.

Якщо є електроенергія 

Якщо у хаті є світло, то у нагоді стануть різного роду електрообігрівачі. На ринку є безліч варіантів з різними назвами та цінами: тепловентилятори, керамічні панелі, інфрачервоні обігрівачі, конвектори. Найдешевші варіанти вартують 300 гривень, середня ціна – 1500-2000 тисячі гривень. Є і обігрівачі, які коштують більше 20 тисяч гривень, але вони не надто популярні серед українців. 

А от користуватись кондиціонером за мінусової температури треба з обережністю. Всередині трубки дренажної системи конденсат перетворюється на крижану пробку. Тоді або волога виходить не назовні, а в будинок, або кондиціонер перестає працювати. 

Більшість сучасних моделей кондиціонерів можуть працювати в режимі обігріву, коли температура повітря на вулиці не нижчі за -5 градусів. Однак, є спліт-системи, які працюють і в 15-градусний мороз. Краще витратьте кілька хвилин і перечитайте інструкцію, це може зекономити вам немаленьку суму грошей.  

А що робити, коли світла немає?

Якщо на вулиці сонячний день – відкрийте штори. Промені пройдуть через скло і будуть нагрівати поверхні, від яких вони відбиваються. В результаті стане тепліше в самому приміщенні. Але коли стемніє, потрібно навпаки закрити вікна шторами, аби дорогоцінне тепло не виходило назовні через щілини.

Обігрівати приміщення запаливши газовий пальник чи плиту не надто безпечна ідея. Та все ж, якщо іншого виходу немає, краще на цьому пальнику чи плиті приготувати їсти. Так і у кімнаті потеплішає, і можна буде з’їсти чи випити чогось гарячого, що також зігріє і вас.

Головне – не порушуйте правила пожежної безпеки:

  • не залишайте увімкнуті електроприлади без нагляду; 
  • слідкуйте, аби поруч з електроприладами чи газовим пальником або плитою не було горючих матеріалів; 
  • не вмикайте одночасно кілька приладів, які споживають багато електроенергії;
  • не сушіть на електроприладах речі.
Завантажити ще...