На позачерговій сесії Запорізької міської ради 24 квітня депутати звільнили старого та обрали нового секретаря Запорізької міськради. «Відбудова. Запоріжжя» запитала депутатів запорізької міської ради, що вони думають про призначення Регіни Харченко, та звільнення Анатолія Куртєва. 

Сергій Ільченко, депутат Запорізької міської ради, член політичної партії «Партія Володимира Буряка «Єднання» 

Що думають депутати про зміну секретаря Запорізької міської ради

Я і мої колеги неодноразово підіймали питання про неефективну роботу Анатолія Куртєва та його команди. Але накаляти настрій суспільства під час війни – це є неправильним. Тому ми посилалися на минулих очільників області, ми дивилися як вони реагували на цю ситуацію, та робили висновки, що їх реакція не ефективна. А вже після того, як теперішній голова Запорізької військової адміністрації Іван Федоров письмово звернувся до президента з проханням створити у місті Запоріжжя військову адміністрацію, стало зрозуміло, що потрібно діяти.

Сергій Ільченко вважає, що зміна секретаря Запорізької міської ради, була законна. 

На сесії були присутні більшість депутатів міської ради, представники всіх політичних сил. В тому числі фракції «Слуги народу», в яку входить і Анатолій Куртєв. 38 депутатів прийняли рішення про зміну секретаря Запорізької міської ради. Таким чином депутати поставили в першу чергу інтереси містян, а не політичних сил. Місто повинно жити, розвиватися, посилювати оборону, а без ефективної роботи міської ради – це неможливо.

Дмитро Гладкий, депутат Запорізької міської ради, Депутатська фракція “СЛУГА НАРОДУ”

Що думають депутати про зміну секретаря Запорізької міської ради

До подій, які відбулися 24 квітня, ставлюся критично, як юрист та як представник громади. Про те, що сесія відбудеться, конкретно я дізнався за 10 хвилин до її початку, коли знаходився взагалі в іншій області. І це не тільки мене, але і деяких моїх колег вчасно не повідомили про те, що відбудеться сесія Запорізької міської ради. Таким чином нас позбавили права не те що вибирати, а ще й висловитися, виступити у той день, порушивши основи демократії, – розповів Дмитро Гладкий.

Гладкий не виключає, що під час виступів депутатів, які були відсутні на події 24 квітня, могли бути озвучені повідомлення, які б вплинули на думку тих, хто брав участь у виборах, та голосував за призначення Регіни Харченко.

Так рішуче, та так нахабно захопити владу у Запорізькій міській раді. Я такого ще не бачив. Зазвичай у юридичній практиці, у публіцистиці, та пресі такі дії називають – рейдерством. Дуже шкода, що це відбулося у Запоріжжі. Схожими методами та інструментами користувався ворог у 2014 році під час зухвалої окупації Автономної Республіки Крим. Тому, особисто мені, насправді, не прийнятне брехливе посилання на «воєвиявлення» та обґрунтування очевидного порушення чітких приписів та правил політичною або іншою необхідністю. Це – не зріло й безвідповідально! , – каже Гладкий.

Депутат вважає, що справжньому державнику належить діяти вкрай обережно, щоб не нашкодити інтересам тих, хто йому довірив, обравши на посаду.

Тим більше, у такий складний для України час, не створити умов для втрати керування та суцільного хаосу. І тут треба погодитись, що, на жаль, нам сьогодні дуже бракує регіональної еліти, яка може впевнено йти невідомою дорогою історії, як мінним полем, вивіряючи кожен свій крок і, під час такого обережного руху, разом з побратимами-послідовниками постійно працювати над помилками, навчатись та покращуватись заради збереження, зміцнення й розбудови нашої єдиної України., – резюмує Гладкий.

Геннадій Васильчук,  депутат Запорізької міської ради, член політичної партії “Партія Володимира Буряка “Єднання” 

В місті почала накопичуватися та набирати своїх обертів негативна атмосфера, а точкою, куда вона сходилася був саме секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв. Члени нашої партії неодноразово подавали проекти рішення щодо його звільнення. Через бюрократію та небажання членів інших фракції дослухатися до нас, зміна секретаря міської ради довгий час так і не відбувалася. Коли нарешті Анатолія Куртєва вдалося звільнити, на його місце обрали Регіну Харченко, – розповів Геннадій Васильчук.

Геннадій Васильчук додав, що позитивно ставиться до змін, які відбулися у Запорізькій міській раді. 

Вважаю Регіну Харченко – ерудованою, розумною людиною, яка вміє працювати з людьми. Вона –  гарний юрист с гострим розумом.  Людська порядність та її любовь до міста – це те, за що я голосував. Регіна дуже швидко вчиться, думаю, що їй знадобиться декілька місяців, щоб все опанувати та зрозуміти. Те, що Регіна погодилася зайняти пост секретаря міської ради,  а відповідно – в.о. міського голови Запоріжжя, в цей важкий для країни час – дуже сміливий крок та велика відповідальність.  Можу відверто сказати, що якби мені запропонували зайняти цей пост – 80%, що я би відмовився, – підсумував Васильчук.

Завантажити ще...