На тимчасово окупованих територіях Запорізької області російські сили продовжують привласнювати квартири та приватні будинки людей, які змушені були виїхати з регіону. Цей процес окупаційна влада називає “націоналізацією” майна.

Деталі розповіли в Бердянській міській військовій адміністрації.

Так, окупанти виправдовують ці дії “фінансовими збитками” і “комунальними негараздами”, які несуть всі житлові або комерційні приміщення, чиї власники виїхали на підконтрольну Україні територію.

Впродовж місяця після того як таке житло визнали “безхазяйним” його передають до спеціального фонду для розселення військовослужбовців та громадян РФ, що переїхали на окуповані українські території.

“Законні власники зможуть повернутися на ТОТ і звернутися до суду з позовом про визнання права власності, адже їх фіктивні закони передбачають його збереження до 1 січня 2028 року. Однак для цього потрібне громадянство РФ – це головна вимога, щоб повернути свою власність назад”, – пояснюють в МВА.

Нині пріоритетом так званої “націоналізації” на окупованих територіях є саме споруди житлового фонду, який налічує до 12 тисяч обʼєктів нерухомості у Запорізькій області.

Якщо майно мешканців регіону потрапило під російську “націоналізацію”, юристи радять першочергово подбати про збереження та вивезення всіх можливих документів, які підтверджують право власності, користування чи володіння майном. Також варто написати заяву до поліції та прокуратури, щоб попередити можливі збитки.

Крім того, у випадку привласнення, пошкодження, знищення або пограбування житла чи транспорту, можна зафіксувати воєнний злочин на сайті Офісу генерального прокурора для притягнення до відповідальності осіб, винних в міжнародних злочинах.

Після деокупації територій усе конфісковане росіянами майно буде повернуте законним власникам, згідно з українським законодавством.

Завантажити ще...