Обстріли російських військових спричинили пошкодження значної частини історичних будівель у прифронтовому Гуляйполі Запорізької області.

На Facebook-сторінці ГО “Гуляйпільські старожитності” показали, як нині виглядає історична забудова кінця ХІХ – початку ХХ ст. головної вулиці міста.

Росіяни пошкодили історичні будівлі у прифронтовому Гуляйполі, – ФОТО

Більшість будинків на вулиці Соборній – з вибитими вікнами та пошкодженою покрівлею внаслідок ворожих обстрілів, що з часом поступово руйнуються.

Все більше руйнувань, нажаль, стають незворотніми. Частина пошкоджених будинків не змогла пережити вологу та дощову зиму, – констатують в громадській організації.
Росіяни пошкодили історичні будівлі у прифронтовому Гуляйполі, – ФОТО

В організації підкреслюють, що такий стан речей вкотре актуалізує необхідність зберегти пам’ять про місто, яка зберігається у родинних архівах.

Кожне старе фото з ваших архівів, документ чи старий лист допоможе відтворити історію міста та зберегти пам’ять про його мешканців. Закликаємо вивозити за можливості такі матеріали та надати їх нам для сканування та вивчення. Як і раніше, ми можемо допомогти з вивезенням архівів, – йдеться у повідомленні.

Раніше ми повідомляли, що внаслідок воєнних дій у Гуляйполі російські військові пошкодили історичний будинок міщан Мєлєшкових та зруйнували історичні будівлі єврейської школи та синагоги.

Завантажити ще...