22 лютого Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який розширює можливості купівлі нового житла. Відтепер житловий сертифікат “єВідновлення” можна буде використати у поєднанні з державною програмою пільгової іпотеки “єОселя”. Скористатися цією можливістю можуть і мешканці Запорізької області.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

Зазначається, що тепер при купівлі житла частину суми угоди можна покрити сертифікатом “єВідновлення”, а на решту взяти кредит за державною програмою “єОселя”. Наразі вже розробляються відповідні механізми для реалізації цього рішення.

Наприклад, ви отримали житловий сертифікат “єВідновлення” за знищене житло на 2 мільйони гривень. Однак квартира, яку хочете придбати, дорожча і коштує 3 мільйони. Раніше в такому разі потрібно було відразу доплатити з власних коштів або вибрати дешевше житло, – пояснює голова Мінцифри Михайло Федоров.

Нагадаємо, що наразі відсоткова ставка кредиту на придбання житла за програмою “єОселя” для військовослужбовців за контрактом, силовиків, вчителів, медиків та науковців становить 3%, для учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян, які не мають власного житла, або потребують покращення житлових умов, – 7%.

Завантажити ще...