Український аграрний сектор зазнав понад 80 мільярдів доларів прямих збитків внаслідок повномасштабного вторгнення РФ. З усіх регіонів найбільшої шкоди завдано сільському господарству в Запорізькій області.

Про це свідчать розрахунки Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки.

Вартість знищених активів у регіоні через вторгнення РФ становить 2,9 млрд доларів. Запорізька, Херсонська та Луганська області входять у трійку найбільш постраждалих регіонів, на які разом припадає 65% від загальної шкоди.

Найбільшою категорією збитків серед активів є пошкоджена та знищена сільськогосподарська техніка, а також крадіжки виробничих ресурсів і пошкодження складських приміщень.

Пошкоджена техніка, знищена продукція та втрачений дохід: яких збитків зазнав агросектор на Запоріжжі
Розподіл збитків за категоріями. Джерело: KSE Агроцентр

Натомість непрямі втрати виробників сільгосппродукції на Запоріжжі складають 4,6 млрд доларів. Вони включають втрату доходу через зменшення виробництва, зниження цін і підвищення собівартості продукції. Ці показники зросли більш ніж удвічі, порівняно з попередніми підрахунками у минулому році.

Пошкоджена техніка, знищена продукція та втрачений дохід: яких збитків зазнав агросектор на Запоріжжі
Розподіл непрямих втрат за категоріями. Джерело: KSE Агроцентр

Загалом завдану шкоду агросектору Запорізької області експерти оцінюють у 7,6 млрд доларів (9.47% від загальної кількості). Великих втрат зазнала також Херсонська (9.63%) і Харківська (9.19%) області.

Завантажити ще...