Станом на початок 2024 року в рамках грантових програм 160 людей отримали матеріальну підтримку для створення або розвитку власного бізнесу в Запорізькій області. З них свою справу відкрили двоє ветеранів війни та дружина ветерана. У цьому році можливість скористатися програмами підтримки також збереглася.

Про це на брифінгу розповіла директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік, передає “Відбудова.Запоріжжя”.

Гранти на розвиток власного бізнесу

В рамках урядового проєкту “єРобота” у Запорізькій області діє програма “Власна справа”. Завдяки цьому можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень.

З початку дії грантових програм фінансування отримали 160 бізнес-проєктів у регіоні на суму 39 млн грн.

“Всього було подано більше 400 заявок, але не всі підприємці змогли надати необхідні розрахунки для отримання грантів”, – пояснює директорка служби зайнятості Ірина Дуднік.

Незважаючи на війну, бізнес-ідеї охоплюють різні сфери, зокрема, відкриття кав’ярень, магазинів з продажу солодощів, інструментів, комп’ютерних аксесуарів тощо. Також це удосконалення діяльності автомайстерень, стоматологічних кабінетів, ветеринарних клінік та створення кабінетів сімейної медицини для ВПО.

Крім цього, завдяки грантовим коштам вдалося розширити виробництво:

  • електродвигунів та генераторів;
  • систем альтернативного опалення;
  • постільної білизни та одягу;
  • готової їжі.

Обов’язковою умовою є створення нових робочих місць, зокрема, від 1-2 при наданні мікрогранту. Новостворені бізнеси у регіоні забезпечили 220 робочих місць.

Заявки на отримання гранту за цією програмою подаються через портал “Дія” разом з відповідним бізнес-планом.

Гранти для ветеранів та їх подружжя

У Запорізькому обласному центрі зайнятості на обліку зараз перебуває 74 учасники бойових дій. 

Для них та їх подружжя, а також для осіб з інвалідністю внаслідок війни впроваджена окрема грантова програма для власного підприємництва, яка передбачає надання грантів у розмірі:

  • до 250 тис. грн за умови створення щонайменше одного робочого місця;
  • до 500 тис. грн за умови створення щонайменше двох робочих місць;
  • до 1 млн грн, якщо учасник бойових дій не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП, за умови створення чотирьох і більше нових робочих місць.

Варто зауважити, що гранти у розмірі 500 тис. грн та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем. Так, 70% коштів надасть держава, а ще 30% – власні кошти отримувача.

На Запоріжжі профінансовано 3 власні справи двох учасників бойових дій та однієї дружини ветерана. У місті вже з’явилися перший капсульний хостел, цех з виробництва комбікормів та піцерія.

Подати заяву про грант для створення або розвитку ветеранського бізнесу можна також на платформі “Дія”.

Загалом обласна служба зайнятості пропонує такі послуги:

  • працевлаштування на постійну чи тимчасову роботи;
  • матеріальна допомога за участь у громадських роботах;
  • надання ваучера на навчання (перепідготовку та підвищення кваліфікації);
  • отримання гранту/мікрогранту для відкриття власної справи.
Завантажити ще...