Перед деокупацією територій, зокрема в Запорізькій області, важливо вже зараз окреслити певний план дій для відновлення життєдіяльності постраждалих громад.

Під час конференції «Перша допомога деокупованим громадам: досвід та алгоритми дій», що пройшла 7 вересня, її учасники обговорили забезпечення першочергових потреб деокупованих громад.

На думку експертів, ключовим питанням була і залишається логістика, зокрема доставка вантажів першої необхідності в деокуповані громади та на території, що прийняли вимушених переселенців.

Як зазначають учасники форуму, успішна логістика залежить саме від налагодження співробітництва територіальних громад та взаємодопомоги. Прикладом цього слугує проєкт «Згуртовані громади: початок – продовольча допомога постраждалим громадам», який охоплює практично всі регіони України. 

Від початку повномасштабного вторгнення в межах цього проєкту допомогу отримали понад 572 територіальні громади. Донорами стали 80 громад та 20 організацій.

«Загалом здійснено більше 160 перевезень та відправлено більше 700 посилок. Перевезено понад 1400 тонн вантажів», – зазначив виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник.

Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк також зауважує, що алгоритми, напрацьовані цим проєктом, дуже ефективні:

«Після деокупації завжди в першу чергу постає питання фізичної безпеки: розмінування, невідкладна медична допомога, спроможна мережа послуг від держави. І на цьому етапі головне завдання якомога швидше закривати нагальні потреби. Нам би дуже хотілось, щоб відновлення виконувалось з принципами планування на всіх рівнях».

В рамках форуму презентували посібник з логістики та співробітництва громад для забезпечення продовольчої безпеки та розвитку громад в умовах війни. У ньому надані практичні рекомендації з відновлення та підтримки деокупованих територій.

Завантажити ще...