На базі регіонального офісу «U-LEAD з Європою» пройшла інформаційна сесія за участі фахівців служби зайнятості. На ній обговорили, які є програми підтримки роботодавців і шукачів роботи у Запорізькій області, а також як мешканці регіону можуть пройти професійне навчання.

Про це повідомили в Запорізьому обласному центрі зайнятості, передає «Відбудова. Запоріжжя».

З початку 2024 року до служби зайнятості звернулися 6611 людей. Станом на середину травня на обліку перебуває 4650 людей. База вакансій налічує понад 1500 пропозицій від роботодавців.

Компенсації та грантові програми для бізнесу

Різними програмами підтримки бізнесу та підприємництва з початку року скористалися понад 200 роботодавців. Також 11 підприємців створили спеціальні робочі місця для 11 людей з інвалідністю 1-2 групи.

Роботодавці мають можливість отримати допомогу по частковому безробіттю через зупинку виробництва, виплату компенсації за працевлаштування зареєстрованих безробітних і переселенців, а також осіб з інвалідністю.

Щодо останньої, то з 1 січня 2024 року збільшився максимальний розмір компенсації за облаштування робочого місця для працевлаштованих з цієї категорії людей:

  • з інвалідністю І групи — до 106,5 тис. грн;
  • з інвалідністю ІІ групи — до 71 тис. грн.

Гроші можна використати на придбання спеціальної техніки для комфортних умов роботи, облаштування приміщення спеціальними меблями, дверима, пандусами тощо.

Також у регіоні діють програми мікрогрантів на створення власного бізнесу і грантування ветеранів та їх подружжя.

Для взаємодії з роботодавцями та шукачами вакансій нині створили відділ рекрутингу. Фахівці служби зайнятості виконують функцію менеджерів з підбору персоналу для підприємств, які до них звертаються.

Ваучери та професійне навчання

Професійне навчання можна пройти трьома способами. Люди, які перебувають на обліку і є безробітними, можуть пройти його за сертифікатом.

Ще один вид – направлення на навчання в центрах професійної технічної освіти для учасників бойових дій або осіб з інвалідністю внаслідок війни. Вибір можна зробити із 95 професій, які користуються попитом, або пройти підвищення кваліфікації за 365 напрямами.

Ваучер також дає право безоплатно пройти навчання у закладах освіти чи у роботодавця за 124 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування тощо.

Сума ваучера на може перевищувати 30 280 грн. Якщо вартість навчання дорожча, то доплачувати різницю доводиться самостійно. Активувати ваучер необхідно впродовж 90 днів з моменту отримання.

Ваучер можуть отримати люди старші 45 років, які мають як мінімум професійно-технічну освіту і 15 років стажу. Без прив’язки до віку та стажу його можуть отримати ветерани війни та АТО, учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок бойових дій. Для переселенців ваучер доступний за умови відсутності підходящої роботи.

Раніше «Відбудова. Запоріжжя» повідомляла, в Запорізькій області налічується близько 719 актуальних вакансій. 

Завантажити ще...