Ракетний удар росіян 6 жовтня 2022 року по запорізькій багатоповерхівці на Соборному, 151 знищив два під’їзди будинку та вбив 15 людей. П’ятиповерхівка – пам’ятка архітектури, і відновлюють її в автентичному вигляді. Для цього плитку вручну виготовляють з шамотної керамічної маси на Слов’янському підприємстві. 

Про це розповів «Відбудові. Запоріжжя» директор КП «Управління капітального будівництва» Олександр Андреєв.

Це підприємство – єдине на сьогоднішній день у нас в країні, яке займається виробництвом шамотної керамічної маси. Якщо купувати шамот за кордоном, то це буде набагато дорожче. Зараз завод  у Слов’янську знаходиться під обстрілами, саме тому його робота була призупинена. Та за нашим проханням виробництво запустили, щоб тільки виготовити шамотну масу для плитки для реконструкції фасаду, – каже  директор КП «Управління капітального будівництва».

Наразі відновлення будинку майже завершили. Як розповідають у компанії, яка відбудовує багатоповерхівку, до кінця травня мешканці зруйнованих квартир зможуть повернуться до власної домівки. Які роботи вже виконані, та який вигляд мають відремонтовані квартири — дивіться у фоторепортажі «Відбудови. Запоріжжя».

Завантажити ще...