У Запорізькій області тривають постійні перевірки захисних споруд. За результатами інспекції, з 1403 укриттів придатними до використання є 1127. Це близько 87% від загальної кількості захисних споруд. Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Запорізької ОДА Євген Мироненко, передає кореспондент «Відбудови. Запоріжжя».

Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Запоріжжя»: тільки корисні та достовірні новини

Разом з тим 168 укриттів через технічні недоліки не відповідають вимогам безпеки. Зокрема, деякі з них не можуть бути використані за призначенням під час надзвичайних ситуацій.

Зараз я точно не можу назвати точну цифру, але близько 90 відсотків — це факт

Євген Мироненко, заступник голови Запорізької облдержадміністрації.

Також під час ревізій було виявлено, що 48 об’єктів залишаються зачиненими на момент перевірок, що викликає серйозні питання щодо готовності інфраструктури до можливих загроз.

Особливості перевірок та безпекова ситуація в області

Через активні бойові дії 108 об’єктів у Василівському та Пологівському районах не були перевірені, адже ці райони залишаються небезпечними для робітників інспекційних комісій. Незважаючи на це, обласна влада регулярно проводить ревізії інших об’єктів.

 

Ми проводимо щоквартальні перевірки укриттів силами обласної державної адміністрації, ДСНС, Нацполіції та усіх дотичних структур

Євген Мироненко, заступник голови Запорізької облдержадміністрації.

У ході перевірок особливо складна ситуація спостерігається в Запоріжжі, зокрема у Вознесенівському та Шевченківському районах міста, де низка укриттів виявилися зачиненими. Найбільша проблема — це недбалість голів ОСББ, що призводить до неможливості вчасно скористатися сховищами під час повітряних тривог.

Чи будуть відповідати ті, хто не відкриває укриття в Запоріжжі?

Заступник голови Запорізької ОВА зазначив, що наразі законодавство не передбачає адміністративної чи кримінальної відповідальності для тих, хто не відкриває укриття. Проте у Верховній Раді вже зареєстровані два законопроєкти, які мають врегулювати це питання, хоча їх поки не розглянули.

Чиновник також нагадав про статтю 135 Кримінального кодексу України, яка дозволяє притягнути до відповідальності особу, що відповідає за утримання укриття, але лише за умови настання негативних наслідків. Наприклад, якщо люди постраждали через неможливість скористатися укриттям.

Запорізька обласна прокуратура заставляє привести до ладу укриття

За словами Євгена Мироненка, прокуратурою області було пред’ явлено до суду 42 позови, з них задоволено 28 і виконано 10 рішень. Це понад 10 об’єктів. Таким чином 1350 осіб тепер мають доступ до укриттів.

Вони досить дієві. Вони заставляють балансоутримувачів того чи іншого укриття приводити це укриття в лад, щоб воно було придатне для доступу і перебування

Євген Мироненко, заступник голови Запорізької облдержадміністрації.

Залучення громадськості до вирішення проблеми

Аби покращити доступність укриттів, обласна влада активно співпрацює з населенням через медіа та цифрові інструменти. Одним із таких інструментів є спеціальний чат-бот від телеграм-каналу «Гнила черешня», куди громадяни можуть звертатися зі скаргами на зачинені під час тривоги укриття. Всі звернення оперативно опрацьовуються відповідальними органами.

Для повідомлень про проблеми з доступом до укриттів громадяни можуть скористатися чат-ботом або звернутися на гарячу лінію обласної військової адміністрації за номером 0800503508.

Перспективи покращення стану укриттів

Обласна влада планує продовжувати регулярні перевірки, щоб підвищити рівень безпеки цивільного населення. Завдяки співпраці з населенням, залученню цифрових технологій і контролю з боку відповідальних структур є надія на усунення недоліків у сфері укриттів, що допоможе забезпечити надійний захист у разі загроз.

Завантажити ще...