У 2023 році усього надійшло 3692 звернення про порушення ЗУ “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Зокрема, від мешканців Запорізької області надійшло понад 60 звернень, однак це відносно невелика кількість скарг, порівнюючи з іншими регіонами.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

“Така статистика свідчить як про збільшення кількості порушень мовного закону, так і про критичну чутливість українців до відстоювання своїх мовних прав”, – йдеться у повідомленні.

Найбільше заяв щодо порушення мовного закону надійшло від мешканців Київської (1498), Харківської (516), Одеської (486) та Дніпропетровської (316) областей.

Натомість від жителів Запорізької області надійшло 63 скарги щодо порушення закону. Схожа кількість звернень зафіксована у Львівській (59), Полтавській (54) та Миколаївській (53) областях.

Найбільше скарг про порушення мовного закону надійшло щодо:

  • відсутності української версії інтернет-магазинів і вебсайтів (992 звернення);
  • сфери обслуговування (615 звернень);
  • зовнішньої реклами та вивісок (557 звернень);
  • роботи закладів освіти (326 звернень);
  • відсутності інформації про товари та послуги державною мовою (215 звернень);
  • органів влади (186 звернень).

За словами мовного омбудсмена, протягом 2023 року за результатами проведених заходів держконтролю усього встановлено 73 порушення, складено 65 протоколів та оголошено 31 попередження. Усунути вдалося 80% встановлених порушень.

Він закликав очільників громад “взятися за справу” й затвердити місцеві мовні програми та забезпечити неухильне виконання Закону про мову.

Порушення мовного закону: скільки звернень надійшло від мешканців Запорізької області
Завантажити ще...