Кількість населення України стрімко скорочується. Минулого року у країні народилось трохи більше 187 тисяч дітей. Це на 19 тисяч менше, ніж у 2022 році. А якщо порівнювати із 2013 роком, то взагалі на 316 тисяч менше. 

Експерти сходяться до того, що повернутись на довоєнний рівень кількості населення в Україні буде неможливо. Адже за останні 3 роки смертність щонайменше удвічі перевищує народжуваність. 

На додачу негативно на демографічну ситуацію впливає повномасштабна війна. Своєю думкою з цього приводу з кореспондентом «Відбудова. Запоріжжя» поділився історик Андрій Омельченко.

Нинішня демографічна ситуація в Україні найгірша за всю її історію – думка історика
кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету Андрій Омельченко

Зараз в Україні безумовно найгірша демографічна ситуація за всю її історію. Можна порівняти нинішню ситуацію із показниками, які Україна мала, коли була у складі СРСР, після Другої світової війни. Але тоді домінувало сільське населення, а це зовсім інший демографічний тип розвитку. Україна вже давно міська країна. А для такого типу країн в принципі характерне зниження демографічних показників,  – каже кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету Андрій Омельченко.

Кількість населення зменшилась також через те, що більше 2 мільйонів українців виїхали за кордон. Здебільшого вони вже пристосувалися до життя в інших країнах. Повернути їх на батьківщину буде вкрай складно, вважає історик. 

Детальніше про демографічну ситуацію в Україні і як вона вплине на життя кожного запоріжця читайте у матеріалі «Відбудова. Запоріжжя».  

Завантажити ще...