У Запорізькій області системно виявляють порушення умов, у яких живуть переселенці. Досить часто вони не знають, як змінити місце тимчасового проживання, і залишаються там, де умови не відповідають навіть стандартним. Про це повідомив регіональний представник омбудсмана Михайло Волков, передає кореспондентка «Відбудови. Запоріжжя».

Не відповідають навіть стандартним: представник омбудсмана розповів про умови проживання ВПО на Запоріжжі
Михайло Волков, представник Уповноваженого ВР з прав людини у Запорізькій області. Фото: Відбудова. Запоріжжя

Нині у Запорізькій області зареєстровано понад 200 тисяч ВПО. Для переселенців доступні 44 місця тимчасового проживання, які розраховані на 3 275 людей.

«Ми фіксуємо, що найбільшою проблемою, з якою зіштовхуються переселенці саме в МКП, є забезпечення їх права на гідні умови проживання. Це стосується інклюзії, ремонту та компенсації за комунальні послуги»,

Михайло Волков, представник Уповноваженого ВР з прав людини у Запорізькій області

Раніше «Відбудова. Запоріжжя» вже повідомляла про стару іржаву сантехніку та плісняву в гуртожитках, де проживають переселенці. Ще в двох гуртожитках капітального ремонту потребували кухні та ванні кімнати.

За його словами, у Запорізькій області відсутня регіональна програма розселення ВПО, яка б дозволила людям вільно обирати місце тимчасового проживання. Також потрібен чіткий план проведення ремонтних робіт.

«До нас надходять звернення, що людина хоче змінити зазначене місце тимчасового проживання, але навіть не знає, як це зробити. Ми неодноразово фіксували, що ремонтні роботи в МКП проводяться, але чіткого алгоритму чи плану їх проведення, а також залучення донорів до цього – немає. Люди продовжують, відповідно, проживати в тих умовах, які не відповідають навіть стандартним, якщо ми кажемо про місця тимчасового проживання»,

Михайло Волков, представник Уповноваженого ВР з прав людини у Запорізькій області

Усього станом на вересень 2024 року в Запорізькій області зареєстровано понад 224 тисячі ВПО. Однак за останні пів року з різних причин з обліку зняли близько 25 тисяч людей.

Раніше ми пояснювали, як мешканцям регіону звернутися до омбудсмана і повідомити про порушення їхніх прав. За цей рік від запоріжців надійшло вже понад 2 тисячі таких звернень.

Завантажити ще...