У Запоріжжі продовжується відновлення будинку на Соборному, 151, в який в жовтні минулого року влучила ворожа ракета. Наразі вже відбудували зруйнований під’їзд, а на фасаді розпочали монтування унікальної плитки Мелія, яка виготовлена з шамотної глини.

Про це повідомляє “Відбудова. Запоріжжя” із посиланням на “Укрінформ”.

“Це шамотна глина, і Слов’янськ – єдине місце в Україні, де її можна знайти. Там постійно то світла, то води немає. Важко було знайти потрібний об’єм глини – 60 тонн. Але ми дістали. Крім того, сам процес виготовлення також складний: одна піч, в якій це запікається, вміщує в собі всього 90 плиток. Піч можна запустити лише два рази на тиждень, тобто 180 плиток, а їх треба 1900, і це тільки для зруйнованої частини. Масштабувати це дуже коштовно”, – розповів представник підрядника Євген Ковальов.

Крім заміни даху, термомодернізації, відновлення зруйнованої частини, заміни всіх комунікацій та ремонту під’їздів, тут ще триває будівництво укриття на 100 людей.

Планується, що до кінця тижня укриття буде змонтоване і розпочнуться роботи по внутрішньому оздобленню. На сьогодні його готовність становить 70-80%.

“Ми вирішили, що укриття не буде зайвим. Ми не витрачали на це бюджетні кошти. Ми знайшли інвестора. Тут буде дитячий майданчик і під ним – бомбосховище”, – додав Ковальов.

Роботи з відбудови будинку виконуються зі значним випередження плану. Проєктом передбачено завершення робіт в кінці 2024 року, але підрядник планує здати об’єкт вже до кінця 2023 року. 

Нагадаємо, що 6 жовтня о 5-й ранку російські війська вдарили ракетами С-300 по Запоріжжю. Дві ракети влучили в житлові будинки, серед яких була і багатоповерхівка на Соборному, 151. Тоді внаслідок ворожої атаки загинуло 30 містян.

Завантажити ще...