Завдяки швидкій роботі підрядника, закупівлі будівельних матеріалів у 2023 році, моніторингу та корегуванню проєкту ремонту будинку на проспекті Соборному, 151 вдалося заощадити близько 70 млн гривень. Про це у коментарі «Відбудові. Запоріжжя» повідомив Директор комунального підприємства «Управління капітального будівництва» Олександр Андреєв.

За словами посадовця, йдеться про 44 млн 525 тисяч грн державної субвенції та понад 25 мільйонів грн з бюджету міста, виділених на відбудову пам’ятки архітектури на проспекті Соборному, 151.

За ініціативою Управління капітального будівництва, Запорізька обласна військова адміністрація вже звернулась до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з пропозицією перерозподілу заощаджених коштів на відновлення будинку на пр. Соборному, 44, в який 18 жовтня 2023 р. влучила ворожа ракета. Відповідний лист, за підписом голови ЗОВА, вже направлено до Міністерства. Там мають розглянути пропозицію та прийняти рішення, – розповів Олександр Андреєв.

Варто зазначити, що початкова сума проєкту відновлення будинку на проспекті Соборному, 151 сягала 339 мільйонів гривень, з них – міська рада спрямувала 25 мільйонів гривень, ще 50 мільйонів виділила компанія “Метінвест”, решта коштів – державна субвенція.

Як писала раніше «Відбудова. Запоріжжя», відновлення багатоповерхівки на Соборному, 151, в якій внаслідок ракетного удару росіян 6 жовтня 2022 року було знищено два під’їзди та вбито 15 людей, майже завершили. В усіх 15 під’їздах будинку вже зробили капітальні ремонти, встановили вікна та зробили термомодернізацію фасаду. Електрику всього будинка звели в один пункт управління. Будівельники вже завершили капітальний ремонт покрівлі, площею 4465 квадратних метрів.

Завантажити ще...