На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей РФ продовжує незаконно утримувати місцевих жителів у катівнях. За даними Кримськотатарського ресурсного центру, вдалося зафіксувати ще щонайменше 8 таких катівень.

Про це повідомили на Facebook-сторінці правозахисників.

У цих місцях російські окупанти тримають у нелюдських умовах проукраїнськи налаштоване населення. Вони допитують цих людей, поводяться з ними жорстоко, піддають їх тортурам, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у березні 2023 року російські окупанти створили нову катівню в південно-східній частині Енергодара Запорізької області.

Натомість на Херсонщині такі катівні функціонують здебільшого на базі освітніх закладів, зокрема:

  • у Генічеську на базі училища № 17;
  • у Новій Каховці в підвалі 14-го училища;
  • у Херсоні як аналог донецької в’язниці «Ізоляція» для тортур українців;
  • дві катівні в одному з сіл тимчасово окупованого Скадовського району;
  • на території школи у селищі Великі Копані;
  • у підвалі будинку культури села Одрадівка Генічеського району.

За інформацією КРЦ, у таких місцях окупанти постійно проводять «профілактичні бесіди», застосовують силу, а після цього можуть вивезти у невідомому напрямку. За словами правозахисників, є люди, які пройшли це «перевиховання», але потім змогли виїхати.

Як розповіла менеджерка з комунікацій КРЦ Тетяна Савчук в ефірі телеканалу FreeДом, від початку повномасштабного вторгнення РФ затримала понад 340 цивільних у південних областях України. Частину з них вивезли до Криму, ще частину – звільнили, натомість інших продовжують незаконно утримувати.

Завантажити ще...