Міжнародних донорів та меценатів цікавить правомірність розпорядження гуманітарної допомоги, – запорізька нардепка
З 29 січня по 3 лютого у столиці США відбувся третій щорічний Український тиждень. У масштабній події прийняли участь американські конгресмени та представникіи уряду США, народні депутати Верховної Ради України, представники державної влади та органів місцевого самоврядування, українських військових та військових капеланів, представників благодійних організацій, недержавних установ, релігійних общин, та інших.
Як писала раніше «Відбудова.Запоріжжя», в Українському тижні прийняла участь й запорізька нардепка Юлія Яцик. Так, вона розповіла, що в у Вашингтоні відбувався ряд заходів, під час яких вдалось досягнути важливих домовленостей та отримати необхідну підтримку у протистоянні російській агресії.
Ще з початку широкомасштабного вторгнення російської федерації на територію
України, коли в державі постала нагальна проблема забезпечення гуманітарною допомогою військових та цивільного населення, задля допомоги Україні об’єднались як самі українці, так і міжнародна спільнота. Яка і зараз робить великий внесок в її забезбеченні.
Разом з тим, у коментарі «Відбудова.Запоріжжя» Юлія Яцик зазаначила, що зараз міжнародних донорів та меценатів цікавить правомірність розпорядження гуманітарної допомоги, яка надходить в Україну.
Іноземні донори в різних областях України стикаються з нераціональним розподілом гуманітарної допомоги. Це питання їх дуже бентежить, і вони часто задаються питаннями: що з цим робити, чому ці злочини покриваються, та що роблять правоохоронці, щоб знайти та покарати винних.
Тим паче, нещодавно в інформаційному полі з’явилася інформація про те, що розслідування СБУ та НАБУ про розкрадання гуманітарної допомоги зі США на Запоріжжі не дало результатів. У грудні 2023 року справу передали до Національної поліції, – каже Яцик.
Як відомо, йшлося про можливу причетність до цього посадових осіб Запорізької області, за місцем проживання яких та на робочих місцях правоохоронці навіть провели обшуки. Окрім того, була інформація про те, що до зазначеного масштабного розкрадання американської “гуманітарки” можуть бути причетні й інші високопосадовці.
Як зазначили журналісти Телеграф, півтора року слідства, схоже, доказів цьому так і не знайшли, і справу передали в НПУ. А, згідно з КПК, Нацполіція не може розслідувати злочини, де підозрюваними є держслужбовці.
У грудні 2023 року підслідність у зазначеному кримінальному провадженні визначено за Головним слідчим управлінням Національної поліції, – про це йдеться у відповіді Національного антикорупційного бюро на інформаційний запит видання.
Це свідчить, що кримінальне провадження було передане до Головного слідчого управління Нацполіції лише з однієї причини: доказів причетності до розкрадання посадових осіб Запорізької ОВА чи Офісу президента в НАБУ, яке явно не можна запідозрити у сентиментах до Банкової, так і не знайшли, – резюмують журналісти та додають, що відсутність серед фігурантів справи державних посадовців автоматично призвело до зміни підслідності та передання матеріалів у поліцію.