На початку серпня 2023 року у новому форматі свою роботу розпочали Центри підтримки та розвитку жінок Запорізької області. Вони сприяли соціальній інтеграції мешканок регіону під час війни, зміцнюючи їх стійкість в різних напрямках – психологічному, особистісному, економічному. За час дії проєкту участь у ньому взяли майже 1,5 тисячі жінок.

У Центрі підтримки та розвитку жінок Запорізької області підбили підсумки проєкту, який тривав більш ніж півроку. 

Усього в регіоні функціонувало два центри: у Запоріжжі та у селі Лукашеве Запорізького району. Їх відвідувачками стали як жінки-переселенки, так і місцеві жительки різних категорій, в тому числі вразливих.

Попередження гендерно зумовленого насильства щодо жінок

У Центрах значну увагу засереджували на темі гендерно зумовленого насильства щодо жінок у всіх його проявах (психологічного, економічного, фізичного та сексуального насильства).

В рамках цього проводились лекції та тренінги, симуляційні тематичні ігри, кіноклуби та інші активності, спрямовані на його попередження та подолання.

Поштовх до розвитку та самореалізації: як на Запоріжжі підтримують жінок під час війни
Тренінги з психологічної підтримки та інші інтерактивні заходи. Фото: Центри підтримки та розвитку жінок Запорізької області

Психологічна підтримка

Майже 350 жінок взяли участь у групових та індивідуальних психологічних консультаціях. Особливе місце посідали ті заходи, які впроваджували творчі та арттерапевтичні методики (малювання картин по номерах, флюїд-арт та інші).

Популярними були також і так звані «шведські гуртки», які поєднували у собі творчість, психологічну реабілітацію та нетворкінг. Учасниці самі ініціювали тему заходу та ділилися своїми знаннями і навичками.

Поштовх до розвитку та самореалізації: як на Запоріжжі підтримують жінок під час війни
Творчі та арттерапевтичні активності. Фото: Центри підтримки та розвитку жінок Запорізької області

Підвищення економічної стійкості

У рамках проєкту провели 26 навчальних заходів з підвищення фінансової грамотності, а у серпні 2023 року запустили конкурс грантів.

На участь у конкурсі надійшло 89 заявок від мешканок регіону, з них до фінансування обрали 49:

  • 30 – на заснування чи розширення підприємницької діяльності;
  • 2 – на започаткування соціального підприємництва;
  • 17 – на професійне перенавчання.

Розмір грантів коливався від 5 до 88 тисяч гривень, залежно від специфіки запиту. Загалом переможниці конкурсу отримали близько 1,6 мільйона гривень на власну справу.

Поштовх до розвитку та самореалізації: як на Запоріжжі підтримують жінок під час війни
Поштовх до розвитку та самореалізації: як на Запоріжжі підтримують жінок під час війни
Переможниці грантового конкурсу проєкту. Фото: Центри підтримки та розвитку жінок Запорізької області

Проєкт здійснювався громадськими організаціями «УкрПростір» та ДОМ4824. Нині він формально завершився, проте усі активності, ймовірно, будуть продовжені в межах нової ініціативи.

Раніше ми також писали, що майже 200 жінок взяли участь у третій навчальній програмі з підприємництва в рамках проєкту Ukrainian Women Enterpreneurs Hub. Програма реалізовувалась і в офлайн-хабі Запоріжжя, де мешканки міста презентували свої бізнес-проєкти.

Завантажити ще...