Кушугумська громада Запорізької області починає впроваджувати сонячну енергетику, щоб убезпечити себе від відключень світла. Для цього вона переймає досвід Чорткова, що на Тернопільщині. Про це у коментарі «Відбудові. Запоріжжя» розповіла голова ГО «Екосенс» Тетяна Жавжарова.

Тільки корисні та достовірні новини! Підписуйтесь на telegram-канал «Відбудова. Онлайн»!

Перейти до зеленої енергетики та збудувати перші сонячні електростанції у громаді допомагає експерт проєкту «Зелена стратегія для розвитку і відновлення Кушугумської громади» Олександр Карпенко.

Чоловік три роки працював у в Агенції місцевого економічного розвитку Чортківської громади, де залучав гуманітарну допомогу та гранти. Завдяки цьому у громаді побудували перші сонячні електростанції на об’єктах водоканалу і соціальних установ. 

Чортків у 2018 році одним із перших в Україні взяв зобов’язання перейти на 100% відновлюваної енергії до 2050 року. Наразі у Чортківській громаді реалізують найбільший в Україні муніципальний проєкт «Сонячний Чортків». У місті створюють понад 15 наземних і дахових СЕС із системами накопичення енергії. 

Ці ініціативи фінансуються це за рахунок бюджетних коштів, грантів та співпраці з іноземцями Тому запорізькі посадовці відвідували Чортків, аби перейняти досвід громади у залученні донорів для розвитку енергетичної стійкості Кушугумської громади.

Кушугум переймає досвід Чорткова у сфері енергетичної стійкості
Навчальний тур з енергетичної стійкості громад, організований ГО «Екосенс». ФОТО: ГО «Екосенс».

Додамо, що розвиток відновлюваної енергетики є однією із частин стратегії розвитку і відновлення Кушугумської громади. 

Завантажити ще...