ГО «Порт Культури» разом із фундацією Artists Support Ukraine запрошують культурні інституції прифронтових регіонів, зокрема Запорізької області, до участі у проєкті «Мовні вправи».

Про це повідомили в ГО «Порт Культури», передає «Відбудова. Запоріжжя».

Музеї, галереї, мистецькі центри, котрі продовжують працювати у регіоні, зможуть отримати інституційну підтримку на проведення виставок та публічних дискусій на тему мовної ідентичності у своїх громадах.

Наповнення виставки — роботи українських художників та художниць, котрі переосмислюють колоніальний досвід української нації.

Формат експозиції — ready-to-print: учасники з громад зможуть завантажити твори художників з сайту, роздрукувати їх і розмістити у просторі, де відбудеться подія. 

Культурні інституції Запоріжжя можуть отримати підтримку для проведення виставок
Робота художниці в рамках проєкту. Ольга Федорова, «Любов Лють»

Ініціатива покликана створити простір для діалогу та запросити громадськість до рефлексії на тему мови як інструменту деколонізації, без нав’язування конкретних ідей чи ідеологій, – підкреслюють організатори.

Вони також заохочують учасників не просто експонувати готову виставку, але й доповнити її власним контентом, враховуючи локальні особливості.

Культурні інституції Запоріжжя можуть отримати підтримку для проведення виставок
Робота художниці в рамках проєкту. Кулана Світлинич, «Зоряна ніч»

Збір заявок в межах проєкту вже відкрився й триватиме до 9 червня 2024 року. Заповнити заявку можна за покликанням

Детальніше про проєкт «Мовні вправи» та відкритий конкурс для культурних інституцій можна дізнатись на сайті фундації. 

Завантажити ще...