Культура під час війни: що думають запоріжці про відбудову та розвиток закладів культури
Переважна більшість населення деокупованих і прифронтових областей України вважає, що під час війни культурна сфера країни має продовжувати розвиватись. Водночас відновлювати зруйновані заклади культури потрібно лише по її закінченню.
Про це свідчать результати дослідження “Культурні практики та потреби для відновлення населення у деокупованих та прифронтових громадах”, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”.
Кількість закладів культури
Загалом більше половини опитаних зазначили, що у їхньому населеному пункті цілком або скоріше достатньо закладів культури (бібліотек, клубів, музеїв, мистецьких студій тощо).
Однак найчастіше протилежне говорили у Дніпропетровській, Запорізькій та Чернігівській областях. Зокрема, 49% мешканців Запорізької області вважають, що у регіоні недостатня кількість таких закладів.
Фінансування сфери культури
Переважна більшість вважає, що сфера культури у їхній громаді фінансується недостатньо. Значна частина опитаних взагалі не змогли відповісти на це питання.
У Запорізькій області 56% опитаних жителів зазначили про недостатній рівень фінансування та ще 19% – вказали про достатній.
Проте думки щодо необхідності виділення коштів на культурні заходи під час війни розділились. Так, підтримують такі ініціативи 50% опитаних, не підтримують – 44%.
Зокрема, в Херсонській та Запорізькій областях зафіксовано невисокий рівень підтримки. Натомість протилежну думку мають жителі Дніпропетровської та Одеської областей.
Відбудова обʼєктів культури
Близько 78% опитаних з усіх регіонів вважають, що відбудовувати зруйновані заклади культури потрібно лише після закінчення війни.
Відновлення таких закладів зараз підтримують лише 20% жителів Запорізької області, ще 78% – проти їх відбудови під час війни.
Раніше ми повідомляли, що з початку повномасштабного вторгнення внаслідок воєнних дій в Запорізькій області росіяни пошкодили щонайменше 38 пам’яток культурної спадщини місцевого значення.