Інтеграція ветеранів у ринок праці: які заходи для цього пропонують
Уряд прагне створити умови, в яких ветерани російсько-української війни захочуть відкривати бізнеси, повертатися на свою попередню роботу чи знаходити нову, де їхні робочі місця будуть зручними та інклюзивними. Усе це безпосередньо впливатиме на темпи економічного відновлення.
Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна під час пресконференції в “Укрінформі”.
За її словами, в бюджеті на 2024 рік на підтримку ветеранів, ветеранок та їхніх сімей передбачено майже 14 млрд грн. Це вдвічі більше, ніж минулого року.
Також закладені кошти на реалізацію таких державних програм, як:
- гранти для ветеранів у межах програми “єРобота”;
- ваучери на навчання та перенавчання для отримання нової спеціальності, або покращення власних професійних навичок;
- програма доступної іпотеки “єОселя”, яка допомагає ветеранам та їхнім родинам придбати омріяне житло.
“Важливою складовою для ветерана є можливість повернутися на своє робоче місце, де він працював до армії. На жаль, частина наших захисників і захисниць повертаються із травмами та наслідками поранень. Тому роботодавцям треба подбати про безбар’єрність робочого простору для своїх працівників”, – зазначають у міністерстві.
Нині вже діє програма компенсацій для бізнесу за облаштування інклюзивних робочих місць. Раніше ми пояснювали, яку суму компенсації можуть отримати роботодавці за придбані для своїх працівників потрібні їм меблі, обладнання тощо.
На заході також представили практичний посібник із рекомендаціями для бізнесу щодо адаптації ветеранів, які повернулися до роботи.