Гуманітарна допомога для ВПО з Бердянська – як у Запоріжжі працює хаб для бердянців
Гуманітарний хаб для бердянців працює у Запоріжжі з 2022 року. Його послугами користується близько тисяч родин, які до початку повномасштабної війни жили у місті біля моря. «Відбудова. Запоріжжя» дізналася за якою допомогою найчастіше звертаються вимушені переселенці та чому останнім часом відвідувачів стало менше.
Гуманітарний хаб Бердянської міської військової адміністрації працює 4 дні на тиждень. Тут ВПО з Бердянська можуть отримати гуманітарну допомогу та звернутися за вирішенням юридичних чи соціальних питань.
«Наше головне завдання – допомогти людям, які зараз цього потребують. Ми намагаємось підтримати всіх, але окрему увагу приділяємо вразливим категоріям населення – пенсіонерам та багатодітним родинам. Ми видаємо продукти, гігієнічні набори, у нас є соціальний працівник, який допомагає із оформленням соцдопомоги. Наші партнери надають психологічну підтримку, також ми маємо власного психолога. Діють програми підтримки для військових та людей, яким треба кошти на операцію чи лікування важких хвороб».
У Центрі надання гуманітарної допомоги активно працюють із дітьми: для цього облаштували простір в укритті.
«Є у нас і авторська програма роботи з дітьми – індивідуальні та групові заняття, зокрема і арттерапія. Цю ініціативу підтримує ГО «Міць Азова». За рік роботи ми побачили результати: раніше діти були налякані та закриті, а зараз стали веселими та легкими у спілкуванні. Ми вважаємо, що такі проєкти потрібно масштабувати».
У хабі працюють і бердянці, і запоріжці. За день допомогу можуть отримати кілька сотень людей: кожного особисто запрошують прийти до хабу у визначений день та час. Все заради безпеки.
Загалом на обліку у Бердянській МВА перебуває близько тисячі родин, але це число постійно змінюється.
«Коли були довгі відключення електроенергії, то багато людей виїхало. Нещодавно ми видавали допомогу і помітили, що зазвичай ми видаємо по 600-700 наборів, а в цей раз – лише 350. Також люди можуть виїжджати через роботу чи безпекову ситуацію. Тому дуже зручно та дієво, що ми саме телефонуємо та індивідуально запрошуємо прийти кожного. Так ми розуміємо де хто знаходиться і можемо краще розподілити гуманітарну допомогу».
Кількість гуманітарної допомоги, яку можуть надати у хабі, також постійно змінюється, бо залежіть від можливостей донорів.
Читайте також: «Саме тут» у Запоріжжі: як працює гуманітарний хаб Мелітополя
«У нас велика громада, а донори часто мають обмежені ресурси. Наприклад, у них є можливість допомогти сотні родин. Тому доводиться слідкувати, щоб не було такого, що хто отримав допомогу тричі, а хтось – ні разу».
Вимушені переселенці з Бердянська дуже цінують будь-яку допомогу, бо кажуть, що це дає відчуття того, що їх не залишають сам на сам із проблемами у чужому місті.
Читайте також: «Жити у Василівці після деокупації — це увійти до історії», — голова Василівської громади про деокупацію та відбудову
«Ми з родиною регулярно приходимо і за харчовими наборами, і за допомогою для дитини. Відвідуємо хаб 1-2 рази на місяць. Для нас, вимушених переселенців, дуже важливо мати змогу прийти туди, де тебе чекають. Це дуже підтримує у цей важкий час».
«Ми маємо постійно реагувати на виклики, які нам кидає війна. У нас була така ситуація, що родину переселенців вигнали з того помешкання, де вони проживали. Вони прийшли і стояли біля нашого входу. На щастя, ми швидко знайшли їм прихисток. Якщо б гуманітарні команди та місії, які є в Україні, системно працювали з такими хабами як наш, то ми могли б могли спростити життя більшій кількості людей. Наш Центр надання гуманітарної допомоги завжди відкритий: люди можуть пропонувати свої ідеї та програми, які можуть допомогти переселенцям».
Ця публікація здійснена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю видання “Відбудова. Запоріжжя” і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів.