Кабінет Міністрів удосконалив порядок надання тимчасового житла переселенцям та доповнив перелік тих, хто має на це пріоритетне право, новими категоріями. Тепер туди входять, зокрема, сім’ї військовослужбовців з-поміж ВПО.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Крім сімей військових, пріоритетне право мають переселенці, які повторно перемістилися через збройну агресію росії, а також жителі громади, яка забезпечує житлом.

Ще одним нововведенням є дозвіл місцевій владі тих територій, із яких перемістилися переселенці, фінансувати розподіл житлового фонду в громадах, що приймають жителів.

“Відтепер ВПО можуть стати на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, навіть за відсутності такого фонду на момент їхнього звернення”, – зазначають у міністерстві.

Загалом безоплатно проживати у тимчасовому житлі на період воєнного стану можуть соціально незахищені та особливо вразливі категорії переселенців.

Нині у Запорізькій області офіційно зареєстровано майже 233 тисячі ВПО. Нещодавно ми повідомляли, що у Широківській громаді на Запоріжжі побудують гуртожиток для переселенців.

Завантажити ще...