У рамках проєкту «Української правди» відбулася церемонія нагородження 100 жінок, які роблять вагомий внесок у перемогу України у війні з Росією. До цього списку увійшла, зокрема, Людмила Куркуріна, директорка школи в селі Чорноземне, що в Запорізькій області.

Про це «Відбудова. Запоріжжя» повідомляє із посиланням на проєкт «УП100. Сила жінок».

З 24-го лютого 2022-го року село Чорноземне на Запоріжжі окуповане російськими загарбниками. Як зазначається у проєкті, Людмила Куркуріна навіть в окупації продовжувала очолювати школу та організовувати навчання дітей за українськими програмами.

Директорка школи на Запоріжжі потрапила у Топ-100 жінок, які наближають перемогу
Людмила Куркуріна, директорка школи в селі Чорноземне Запорізької області. Джерело: УП

Директорці вдалося перетворити школу не просто на осередок патріотизму, але й на соціальний хаб, куди люди зверталися по допомогу – моральну, психологічну чи матеріальну, – підкреслюють в УП.

Так, команда освітян під її керівництвом організовувала збір пакунків гуманітарної допомоги, сприяла в отриманні документів, ліків тощо. Освітяни, учні старших класів і випускники її школи усіма силами допомагали ЗСУ. 

Проте найбільший внесок вона зробила в освіту дітей, коли під час окупації разом із колегами продовжувала навчати школярів онлайн. За її словами, жоден вчитель не погодився на співпрацю з окупантами, хоча «тиск був страшенний». Нині жінка продовжує боротьбу за українську освіту, але вже з підконтрольної Україні території.

Директорка школи на Запоріжжі потрапила у Топ-100 жінок, які наближають перемогу
Директорка школи на Запоріжжі потрапила у Топ-100 жінок, які наближають перемогу
Церемонія нагородження лауреаток проєкту «УП 100. Сила жінок». Джерело: УП

Церемонія нагородження відбулася у середу, 20 березня, в «Українському домі». Мешканка Запорізької області отримала відзнаку у категорії «Освіта та наука». Повний перелік представниць усіх категорій можна переглянути за посиланням.

Завантажити ще...