Громадська організація “Доступно.UА” презентувала словник коректної термінології для спілкування із людьми з інвалідністю.

Про це вони повідомили на своїй Facebook-сторінці.

“Він є корисним гідом для всіх, хто працює з текстами – створює новини, лонгріди, випускає інтерв’ю та публікує дописи. А також для всіх, хто хоче говорити про людей із повагою”, – йдеться у пресрелізі організації.

У словнику містяться пояснення правильного вживання термінів для позначення різних порушень здоровʼя. Приміром, замість “інвалід” та “каліка” коректно вживати “людина з інвалідністю”, замість “ампутант”, “безрукий”, “безногий” – “людина, яка користується протезом нижньої / верхньої кінцівки” тощо.

Долаємо бар’єри: як правильно спілкуватися із людьми з інвалідністю

У “Доступно.UA” акцентують на тому, що при описі та зверненні до людей з інвалідністю необхідно завжди спершу бачити людину, а вже потім її травму чи порушення здоров’я.

“Щодня внаслідок війни з РФ збільшується кількість людей, що отримують інвалідність та порушення здоров‘я. Коректна термінологія є однією із важливих складових виявлення поваги та підтримки до людини, яка отримала травму. Сподіваємось, що наш словник стане в нагоді усім громадянам та організаціям, які прагнуть спілкуватись коректно та позбутись радянських термінів, що принижують гідність“, – зазначає Наталія Пархитько, заступниця керівника організації. 

За її словами, він стане у нагоді для щоденного використання представниками громадських організацій, ЗМІ, бізнесу, органів місцевого самоврядування та усіх небайдужих громадян.

На сьогодні словник доступний в електронному форматі, проте незабаром ГО планує презентувати друковану версію та надіслати його для державних та приватних установ.

Завантажити ще...