Деокупація Запорізької області: якими будуть перші кроки з відновлення звільнених територій
З початку повномасштабного вторгнення більш ніж половина Запорізької області знаходиться у тимчасовій окупації – це близько 70%. Нині головним завданням залишається звільнення захоплених територій регіону та обговорення планів роботи над їхнім відновленням.
Очільник Запорізької ОВА Юрій Малашко в інтерв’ю Суспільному розповів про перші кроки роботи після деокупації. “Відбудова. Запоріжжя” відібрала найважливіші тези.
Розмінування територій, на думку очільника ОВА, буде одним із найскладніших процесів. Він зауважує, що один рік війни дорівнює чотирьом рокам розмінування.
Повернення людей додому на деокуповані території буде залежати від безпекової ситуації. За цим буде здійснюватись нагляд відповідними службами, самовільний в’їзд буде виключений.
У разі пошкодження або знищення житла буде працювати державна програма “єВідновлення”, за якою можна подати заявку на компенсацію. Відновлення інших об’єктів буде вирішуватись комісіями по кожному населеному пункті окремо.
Відновлення роботи органів місцевого самоврядування має відбутись впродовж тижня після деокупації. На деокуповані території мають забезпечити завезення гуманітарної допомоги, генераторів, продуктів харчування та інших необхідних речей.
«Пункти незламності» розгорнуть у кожному населеному пункті, де люди матимуть змогу скористатися різними послугами. Також в планах є запуск роботи мобільних ЦНАПів за підтримки міжнародних партнерів.
Відновлення газо- і водопостачання буде розглядатись по кожному населеному пункту окремо та залежатиме від наслідків підриву Каховської ГЕС.
Надання медичної допомоги планується у вигляді мобільних госпіталів, що курсуватимуть по звільнених територіях.