Робота над цифровою екосистемою контролю за відбудовою DREAM розпочалась ще весною 2022 року. Процес активного розвитку цієї платформи припав на 2023 рік і станом на початок цього року технічно вже готовий базовий функціонал. Планується, що вона стане єдиним цифровим каналом для всіх без винятку проєктів відбудови на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Про це “Відбудова.Запоріжжя” дізналась під час онлайн-участі у засіданні Мінвідновлення “Цифрова екосистема для підзвітного управління відновленням – можливості громад”.

У цьому ресурсі міститиметься інформація про реєстрацію об’єктів відновлення, планування проєктів з відбудови, закупівлю товарів та послуг для неї і безпосередньо хід будівельних робіт.

З його допомогою громади Запорізької області зможуть створювати свої проєкти з відновлення та презентувати їх міжнародним партнерам для залучення фінансових ресурсів.

Натомість мешканці регіону зможуть бачити прогрес відбудови кожного об’єкту та його специфіку в режимі реального часу:

“У будь-кого буде можливість бачити, що відбувається з тим, чи іншим обєктом на кожному етапі, починаючи від руйнування до затвердження фінансування, проведення закупівель, початку роботи з відновлення тощо”, – пояснює голова Проєктного офісу DREAM Віктор Нестуля.

Восени минулого року було оновлено функціонал DREAM для ініціаторів проєктів. У бета-тестуванні цієї системи тоді взяли участь понад 120 громад з різних регіонів України, в тому числі і Запорізької області. Впродовж двох місяців в систему додали 21 проєкт з відновлення, модернізації чи ремонту на території регіону.

“Відбудова.Запоріжжя” встановила, що станом на січень 2024 року в системі DREAM налічується 1580 проєктів, з яких 46 – у Запорізькій області (27 проєктів відновлення та 19 проєктів розвитку). Однак не всі з них містять детальне планування усього процесу.

Загальний орієнтований бюджет цих проєктів складає 3,35 млрд грн.

Система контролю за відбудовою DREAM: як користуються цією розробкою громади Запорізької області
Завантажити ще...