Понад 200 громад у 22 областях України долучилися до Програми життєстійкості, яка передбачає підтримку ментального здоров’я їх мешканців. Два таких центри вже працюють у Запорізькій області, відкрити планують ще чотири.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Сьогодні психологічна допомога потрібна всім. Важливо, щоб кожен знав, де є дружній безбар’єрний простір, де нададуть професійну підтримку, познайомлять з тими, хто проходить схожі виклики, – йдеться у повідомленні міністерства.

У Центрах життєстійкості можна буде безкоштовно отримати різного роду підтримку: індивідуальні консультації, групові заняття з психологом, тренінги із самодопомоги та семінари із фахівцями соціальної роботи.

За потреби кожна громада у таких центрах може додатково організувати ряд інших послуг, необхідних населенню, наприклад, первинну правничу допомогу, консультації з питань зайнятості, супровід ветеранів тощо.

Цьогоріч у Запорізькій області відкриють ще 4 Центри життєстійкості

Нині такий центр працює у Широківській громаді (с. Широке, вул. Центральна, 2). Ще раніше до проєкту долучилась релокована Мелітопольська громада (просп. Соборний, буд. 143/вул. Новицького Якова, буд.7).

Загалом у Запорізькій області планують відкрити ще чотири таких осередки. Отримати допомогу зможе кожен мешканець громади, але у першу чергу люди з вразливих категорій населення, зокрема ветерани та їхні сім’ї, внутрішньо переміщені особи, а також ті, хто втратив рідних під час війни.

Всього таких просторів наразі 68 по всій Україні. Ще 132 запрацюють упродовж року.

Завантажити ще...