На Запоріжжі інфраструктурні проєкти поки що табу для міжнародних програм. У них є побоювання щодо співпраці через близькість до фронту і безпекову ситуацію.

Про це розповів голова Широківської громади Запорізької області Денис Коротенко у подкасті “Громади. Історії боротьби і розвитку” на Громадському радіо.

Широківська громада не є окупованою територією й знаходиться у передмісті Запоріжжя за 40-50 км від лінії фронту.

“У нашій громаді бувають прильоти, але їх небагато. Наразі у нас в декілька разів збільшилася кількість населення”, – розповідає Коротенко.

Так, до повномасштабної війни у ній мешкало 15 тис. жителів, зараз — близько 50 тис. З них офіційно зареєстровано 9 тис. ВПО. 

Співпраця з іншими громадами Запорізької області

За словами Коротенка, ще у лютому 2022 року на території громади було створено гуманітарно-логістичний хаб.

“Працівники, частина волонтерів, мешканців громади долучилась до цього, і ми допомагаємо громадам, які опинилися під обстрілами або окупацією. Завдяки підтримці програми DOBRE та інших донорів,  ми приймаємо вантажі, фасуємо й перевантажуємо їх, а потім відправляємо до інших громад області”, – розповідає він.

Наразі Широківська ОТГ разом з Комиш-Зорянською, Гуляйпільською, Пологівською та Веселівською громадами Запорізької області беруть участь у міжмуніципальному проєкті.

Співпраця з громадами інших країн

“З трьома такими громадами ми знайомі ще з 2017-2018 років, і з ще однією німецькою громадою почали комунікацію цього року. Вони мають перспективу до розвитку, і ми плануємо цим займатися. Однак, на жаль, не завжди є зворотний зв’язок від громад-партнерів”, – зазначає Коротенко.

За його словами, у них є побоювання щодо співпраці через близькість до фронту і безпекову ситуацію.

“Для нас важливі інфраструктурні проєкти, а вони, на жаль, для міжнародних програм поки що є табу, оскільки ми знаходимось близько до фронту”, – підкреслює голова Широківської ОТГ.
Завантажити ще...