Віднедавна у Запоріжжі запрацював Реабілітаційний простір «Блокпост». Послуги, які там надають, безкоштовні. «Відбудова. Запоріжжя» розбиралася, як працює у місті новий центр. 

Реабілітаційний простір «Блокпост» – це кілька робочих зон: спортивна зала, кімнати для кар’єрних консультацій, допомоги психолога чи юриста та зона для занять із дітьми. «Блокпост» працює для ветеранів, ветеранок, їхніх рідних та працівників силових структур. 

Спортивна зала реабілітаційного простору «Блокпост». Фото: Відбудова. Запоріжжя
Заняття із підлітками. Фото: Відбудова. Запоріжжя

«Наш простір створений для того, щоби надавати комплексну допомогу ветеранам, ветеранкам, членам їх родин. На мою думку, це фактично половина суспільства українського зараз. Нині ми зіштовхуємось з різними проблемами та викликами щодо допомоги такій категорії людей. Так, в держави є система соціального захисту, є громадські організації, які допомагали завжди у таких питання. Але з таким великим об’ємом проблем, які виникають через війну, впоратися дуже важко»

Владислав Мороко, керівник Реабілітаційного простору для ветеранів Українського війська «Блокпост»
Владислав Мороко. Фото: Відбудова. Запоріжжя

Можливість надавати послуги безкоштовно забезпечили завдяки підтримці фонду «Відкрита Литва», Євросоюзу та МЗС Литви.

«В Україні цей проєкт розцінюють, як той, що спрямований на реабілітацію ветеранів. А європейська спільнота дивиться на це ще і як на можливість працевлаштування молоді, їхньої реінтеграції до ринку праці. Литва завжди була другом та союзником України. А сьогодні – тим більше. У нас усі – і суспільство, і уряд розуміють ваші проблеми. Ми знаємо, що ви налякані війною. Тому ми будемо підтримувати вас доти, доки це буде потрібно»

Агнєте Кауфман, голова програм Фонду «Відкрита Литва»

Враженнями від роботи простору поділились перші відвідувачі.

«Знайомий порадив завітати сюди, ми приїхали, так і почали займатися. Тут тренер мені подобається – знає свою справу. Я з перших днів війни проходжу службу в добровольчому формуванні, тому розумію важливість допомоги військовим. У нас багато поранених хлопців, і їм допомоги майже ніколи немає. А такі центри її надають»

Денис Биковченко, доброволець
Денис Биковченко. Фото: Відбудова. Запоріжжя

«Я прийшов сюди за психологічною та юридичною допомогою. Мені дали відповіді на всі мої питання. На початку повномасштабної війни я кілька місяців був в окупації, коли виїхав – мені поставили діагноз ПТСР. Допомагати військовим та тим, хто постраждав від війни, треба буде і в майбутньому ще дуже довго. Дуже багато у мене хлопців, які воюють на нулі, які отримали контузії, які приїжджають додому, в гості і я бачу по їхнім очам, що вони не розуміють де вони знаходяться. І цивільне населення їх не розуміє, бо в них інше життя зовсім»

Андрій Мураткін, начальник державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Запорізькій області
Андрій Мураткін. Фото: Відбудова. Запоріжжя

Психологічна служба простору зараз розробляє нову методику роботи з військовими, які повернулися зі служби і отримали інвалідність.

«Робота з психологом – це перше, чим зайняті наші відвідувачі. Ми разом з ними заповнюємо реєстраційну форму, яка дає нам можливість поспілкуватися, познайомитись, налагодити більш тісні зв’язки. Потім вже ми намагаємося розповісти їм про їхній емоційний стан, стабілізувати його. Ми оцінюємо первинний стан людини, згодом – під час психодіагностичної роботи, а потім проводимо заключне оцінювання, щоб побачити наскільки ефективно пройшла реабілітація, чи змінився стан людини чи на треба ще продовжувати роботу»

Ірина Талько, психологиня
Ірина Талько. Фото: Відбудова. Запоріжжя

Так само дбайливо працюють і над фізичним станом ветеранів, які прийшли до Реабілітаційного простору «Блокпост».

«Спершу тренер та реабілітолог спілкуються з людиною. Ми виявляємо якісь проблеми і починаємо над ними працювати. Якщо казати про мою роботу, як тренера, то я складаю персональний план тренування та харчування на 2-5 тижнів. Все продумую зважаючи на стан здоров’я, наявність травм і так далі. Якщо ніяких змін не відбулось, то ми розбираємося чому так могло статися, коригуємо плани і працюємо далі»

Тренер Дмитро Олександрович
Дмитро Олександрович. Фото: Відбудова. Запоріжжя

У просторі також проводять заходи для дітей та підлітків. У планах на майбутнє відкрити подібні центри в інших містах України. 

Дитяча зона. Фото: Відбудова. Запоріжжя

Детальну інформацію про роботу  простору можна дізнатися за телефоном 097 105 45 22 або на Facebook-сторінці центру.

Завантажити ще...